Enduro. Motocykliści udanie rozpoczęli tegoroczne starty

I runda eliminacyjna w Biskupicach.
I runda eliminacyjna w Biskupicach. Adam Pluta/SM Panda Racing
W Biskupicach koło Częstochowy zainaugurowano tegoroczny cykl Pucharu Śląska i Opolszczyzny w cross country.

Zawody przeprowadzane są po raz kolejny przez kilka klubów, a głównym pomysłodawcą i organizatorem dwóch eliminacji jest klub SM Panda Racing ze Strzelec Opolskich. Zmagania odbywają się w ośmiu klasach motocykli i quadów.

W pierwszej eliminacji udział wzięło prawie 200 zawodników (30 na quadach, ale bez Opolan), a wśród nich reprezentanci opolskich Panda Racing, AMK Grodków, OT Głuchołazy i Hawi Racing Team Opole. Na piaszczystej trasie bardzo dobrze poradziła sobie Patrycja Komko (Panda), która wygrała zawody w klasie kobiet oraz Bartłomiej Jończyk (Panda), który był pierwszy w klasie Senior2.

Dobrze jechali także inni motocykliści klubu ze Strzelec Opolskich. W klasie Senior1 Wojciech Latała zajął 4. miejsce, Wojciech Kościcki – 8. W tej samej klasie czołowe role odegrali też reprezentanci AMK Grodków: Patryk Dziasek był drugi (na 11 okrążeniach trasy był wolniejszy o dwie minuty od triumfatora), Mateusz Chowaniec zajął 9. lokatę, a Radosław Osypowicz - 13. Wreszcie jako 21. dojechał Krzysztof Łotocki (OT Głuchołazy).

W klasie Senior 2 dobrze pojechał też Andrzej Pastuła (Panda), zajmując 12. miejsce. Strzelczanin Maciej Brawata uplasował się z kolei na 29, miejscu, a Krzysztof Gomoła na 34. (na 53 startujących w tej klasie). W klasie Licencja Andrzej Seremt z AMK Grodków wywalczył ostatecznie 4. lokatę, a w klasie Weteran drugi finiszował Zbigniew Lach z Hawi. Czwarty w tej grupie był Tomasz Dróżdż z Automobilklubu Opolskiego.

W sumie odbędzie się sześć eliminacji. Kolejna runda zostanie rozegrana już 10 kwietnia na opolskim poligonie Winów. Potem zawodnicy stawią się w Głuchołazach (maj), Prudniku (czerwiec) oraz ponownie w Winowie (18. września) i Biskupicach. W tej ostatniej miejscowości na początku października odbędzie się finał imprezy.