Enduro. Nasi motocykliści zaczęli sezon z klasą

Mariusz Matkowski
Ruszył tegoroczny cykl mistrzostw Polski i Pucharu Polski w enduro. Tradycyjnie w czołowych rolach wystąpili zawodnicy z Opolszczyzny.

Pierwszy dzień zawodów w Buczku przyniósł sporo emocji, a największe rywalizacja w klasie E1 pomiędzy Jakubem Kucharskim (Hawi Racing Opole) i Maciejem Giemzą (Novi Kielce). Ostatecznie kielczanin był szybszy o 20 sekund i tylko ta dwójka walczyła o triumf.

Jako ósmy w stawce 10 zawodników finiszował Michał Kampa (Panda Racing Strzelce Opolskie), który drugiego dnia spadł „oczko” niżej, ale dwie pierwsze eliminacje ukończył na 8. pozycji. Po raz drugi o wygraną walczyli ci sami dwaj zawodnicy co w sobotę i ponownie Giemza wykazał wyższość nad Kucharskim, a w takiej samej kolejności ukończyli całe zawody i taką samą zajmują w klasyfikacji generalnej mistrzostw Polski.

W mistrzowskiej klasie E2/E3 Opole reprezentował Błażej Gazda i dwa razy był czwarty. Zresztą w obu przejazdach kolejność na mecie była identyczna, więc także 4. pozycję motocyklista Hawi zajmuje po dwóch rundach. Siódmy jest Paweł Rubisz (Hawi).

W klasie Junior Damiana Magierowskiego (Hawi) na trasie wyprzedził Kamil Szuta (BKM Bielsko-Biała) i wygrał z dość wyraźną przewagą. Znacznie mniejsza była na mecie drugiej rundy, ale znów Magierowski zadowolić musiał się drugą lokatę. W rywalizacji na quadach po kolizji tylko w niedzielę startował Łukasz Eliasz (Hawi) i zajął 2. miejsce, co pozwoliło mu uplasować się na 7. pozycji w całych zawodach. Tuż za nim był klubowy kolega Andrzej Hawryluk.

W Pucharze Polski najlepszy po dwóch dniach rywalizacji był Bartłomiej Tabin (Panda), który zajął pierwsze miejsce w klasie E2/E3. W Pucharze startował też strzelczanin Sebastian Banaś, który w klasie E1 zajął 2 miejsce (2. i 3. w poszczególnych przejazdach). Z kolei Damian Rykowski (Hawi) wygrał drugą rundę, a w sumie uplasował się na 3. miejscu.