Enduro. Nie ma mocnych na Patrycję Komko

Patrycja Komko (z lewej) wygrała w zakończonym sezonie 10 wyścigów Pucharu Polski i zdobyła go w klasie kobiet. Z kolei Maciej Brawata zakończył go na 3. miejscu w klasie E2/E3.
W bardzo dobrych nastrojach wracali z zawodów Pucharu Polski w Kwidzyniu motocykliści Panda Racing Team Strzelce Opolskie.

Z powodzeniem ścigali się bowiem na tamtejszym wymagającym torze podczas ostatnich dwóch rund Pucharu Polski w enduro. Przed zawodami jasne było, że zdobędą oni dwa złote medale, a bronić będą jeszcze jednego srebrnego oraz dwóch brązowych. Plan został zrealizowany.

Zespół przypieczętował bowiem triumf w klasyfikacji klubowej, a indywidualnie w klasie kobiet zwyciężyła Patrycja Komko. Wygrała ona dwa ostatnie wyścigi cyklu, całe zawody i klasyfikację generalną. W dziesięciu tegorocznych rundach Opolanka była zdecydowanie najlepsza i o 26 punktów wyprzedziła jedyną walczącą z nią Agnieszkę Smolińską (WMKS Włodawa), która w bezpośredniej rywalizacji na torze była jednak daleko za plecami Komko. W klasyfikacji sezonu nasze zawodniczki stanowiły największą siłę, ale drugiego medalu nie zdobyły. Czwarta była bowiem Justyna Małysko, piąta Karolina Juzwenko, a szósta Karolina Kampa. Nasze motocyklistki terenowe przedzieliły: srebrna Smolińska i brązowa - Anna Wlazło (BKM Bielsko-Biała).

W klasie weteran, liderujący po ośmiu eliminacjach Jacek Wąs, wygrał w klasyfikacji łącznej w Kwidzyniu i tym samym - z wyraźną przewagą punktową - został triumfatorem PP w swojej klasie.

Poza tym na podium stanęli dwaj inni strzelczanie. Michał Bednarz w klasie E2/E3 jechał świetnie, wygrał obie kończące zmagania rundy i dzięki temu awansował w "generalce" i wywalczył 2. miejsce. Z kolei Maciej Brawata (w klasie E1) utrzymał się na najniższym stopniu podium, choć zakończył zawody na 5. miejscu.

Inni zawodnicy Pandy byli blisko podium. W klasie E2/E3 czwarty w Kwidzynie był Michał Kampa i na tej pozycji zakończył cały rok. Ponadto w grupie E1 sezon na 5. lokacie ukończył Sebastian Banaś, a siódmy był Łukasz Gawroński (obaj Panda).