Ewa Dymarek z brązem mistrzostw Polski w pływaniu

Ewa Dymarek ze Zrywu Opole
Ewa Dymarek ze Zrywu Opole Klubowe
Zawodniczka Zrywu Opole stanęła na podium w rywalizacji młodzieżowców na 100 metrów stylem klasycznym.

W Olsztynie odbyły się mistrzostwa Polski w kategorii seniorów i młodzieżowców. W stawce najlepszych krajowych pływaków była reprezentacja Zrywu Opole w składzie: Aleksandra Tomala, Ewa Dymarek, Magdalena Samulik, Magdalena Sproska, Marta Greglak i Michał Kotlewski oraz dwie zawodniczki MMKS-u Kędzierzyn-Koźle: Marta Hasny i Małgorzata Niedźwiedzka.

Start naszych dziewcząt należy określić jako przyzwoity, a w większości pływały w finałach B. Najlepsze miejsca i czasy osiągała Dymarek, która na dwóch dystansach stylem klasycznym awansowała do najlepszej ósemki. Na 100 i 200 metrów zajmowała 8. miejsce, z kolei na najkrótszym była 17. Miejsca te wywalczyła w gronie seniorek, a osiągnięte wyniki - we wszystkich przypadkach rekordy sezonu - dały jej medal i lepsze lokaty w gronie młodziżowców. Brązowy medal wywalczyła na 100 metrów, a 5. miejsce zajęła na 50 m i czwarte na 200 metrów.

Poza tym Sproska była 18. na 200 m motylkiem, 12. na 400 m zmiennym i 13. na 200 m zmiennym. Tomala zajęła na 200 m grzbietem 12. lokatę, na 100 m grzbietem - 14, na 100 m motylkiem - 11 i na 50 m motylkiem - 14. Greglak była z kolei 12. na 200 m klasycznym i 18. na 100 m klasycznym. Hasny sklasyfikowana została na 16. pozycji na 200 m motylkiem, a Niedźwiedzka 12. i 14. odpowiednio na 200 m zmiennym i 100 m klasycznym.

Wreszcie sztafeta Zrywu, która w przeszłości stawała na podium wywalczyła 7. miejsce (4 x 100m zmiennym), 9. (4x200 m dowolnym) i 10. (4x100m dowolnym).