Nasza Loteria

Ewakuacja pacjentów z ZOL-u w Ozimku. Do akcji włączono karetki wojskowe

Radosław Dimitrow
Radosław Dimitrow
Rośnie liczba osób zakażonych koronawirusem w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym w Ozimku. Przybyło kolejnych 15 chorujących.

Sytuacja w ZOL-u w Ozimku jest bardzo dynamiczna i zmienia się z godziny na godzinę.

Jeszcze w poniedziałek służby wojewody informowały o 15 osobach zakażonych. Koronawirusa wykryto u 10 kobiet i 5 mężczyzn - w większości to seniorzy przebywający w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym w Ozimku, który działa w jednym budynku razem ze szpitalem.

We wtorek rano okazało się, że zachorowało kolejnych 6 osób.

- To mieszkańcy ZOL-u w Ozimku. 6 kobiet, w tym 4 panie w wieku senioralnym oraz 2 w wieku średnim - informuje Martyna Kolemba-Gaschka rzecznik wojewody opolskiego. - Ich stan jest stabilny.

Jak ustalił dziennikarz nto, szpital zapewnił opiekę lekarską i pielęgniarską wszystkim pacjentom. Jednak w związku z tym, że wśród zakażonych znalazła się także część personelu, sprawowanie tej opieki było coraz trudniejsze.

W związku z tym zdecydowano o ewakuacji części pacjentów. Do akcji przewożenia zakażonych osób skierowano zarówno karetki pogotowia ratunkowego, jak i karetki wojskowe.

Pacjenci trafią m.in. na oddział zakaźny Szpitala Wojewódzkiego w Opolu. Dzień wcześniej dwóch pacjentów zostało przekazanych do szpitala w Kędzierzynie-Koźlu.

Jednocześnie dyrekcja placówki pracuje nad zabezpieczeniem szpitala, który działa w tym samym budynku co Zakład Opiekuńczo-Leczniczy. Tam z kolei część placówki jest objęta kwarantanną po tym, jak koronawirusa wykryto u jednej z pielęgniarek.

Aktualizacja: 18.15

Służby wojewody potwierdziły kolejne 15 przypadków zachorowań - wszyscy to podopieczni Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Ozimku. Mowa o 13 kobietach i 2 mężczyznach. Za wyjątkiem dwóch pań, wszystkie osoby są w wieku senioralnym. Ich stan jest dobry.

Aktualizacja: 20:25
Adrian Czubak, wojewoda opolski wydał komunikat dotyczący sytuacji w ZOL-u w Ozimku. Poinformował w nim, że podjął decyzję o relokacji 7 pacjentów z uwagi na ich pogarszający się stan zdrowia.

"(...) Dziś z samego rana podjąłem natychmiastową decyzję o relokacji tych osób na oddziały zakaźne szpitala w Nysie oraz Szpitala Wojewódzkiego w Opolu. Na tę chwilę konieczne jest zapewnienie dodatkowego personelu w ZOL w Ozimku. W tym celu – już wczoraj, wydałem polecenie o skierowaniu do pracy w ww. placówce dodatkowej kadry medycznej.(...)" - czytamy w komunikacie wojewody.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

szkolenie wojsko

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska