Fabryka lodów Nestle w Namysłowie stawia na młodych ludzi

Jarosław Staśkiewicz
Fabryka lodów Nestle w Namysłowie stawia na młodych ludziWspieranie zatrudnienia młodych ludzi leży w naszym wspólnym interesie - przekonywał Simon Smith, prezes Nestle Polska podczas konferencji zorganizowanej w Namysłowie.
Fabryka lodów Nestle w Namysłowie stawia na młodych ludziWspieranie zatrudnienia młodych ludzi leży w naszym wspólnym interesie - przekonywał Simon Smith, prezes Nestle Polska podczas konferencji zorganizowanej w Namysłowie. Jarosław Staśkiewicz
To część europejskiego programu zainicjowanego przez koncern Nestle. Zakłada on zatrudnianie młodych ludzi 10 tys. osób w całej Europie do 2016 roku), ale też tworzenie miejsc na praktykach i stażach, doradztwo, a także włączenie do działania dostawców współpracujących z Nestle.

Bezrobocie w powiecie namysłowskim oscyluje między 16 a 17 procent, a co trzecia osoba bez pracy nie skończyła 30 lat. Takich bezrobotnych było w styczniu dokładnie 750.

To między innymi do nich jest skierowana Inicjatywa na rzecz Zatrudniania Ludzi Młodych, którą od ubiegłego roku Nestle wprowadza we wszystkich swoich europejskich zakładach. Wśród nich jest także fabryka lodów w Namysłowie, gdzie Simon Smith, prezes Nestle Polska przedstawił na konferencji założenia i sposób realizacji projektu.

Zakłada on zatrudnianie młodych ludzi (10 tys. osób w całej Europie do 2016 roku), ale też tworzenie miejsc na  praktykach i stażach, doradztwo, a także włączenie do działania dostawców współpracujących z Nestle.

- W 2014 roku w naszym zakładzie otrzymaliśmy cel: zatrudnienie kilkunastu osób w wieku do lat 30, a zrobiliśmy znacznie więcej, bo takich osób przyjęliśmy do pracy aż 75 - podkreśla Jolanta Mazurek, szefowa działu kadr w fabryce lodów. - Jesteśmy też bardzo mocno zaangażowani w praktyki letnie, zatrudniamy stażystów z urzędu pracy i współpracujemy ze szkołami: głównie z Zespołem Szkół Mechanicznych w Namysłowie, ale mieliśmy też na praktyce uczniów technikum logistycznego w Kędzierzynie-Koźlu.

Łącznie w 2014 roku fabryka objęła programem 88 osób, w tym roku z projektu skorzystają kolejni młodzi ludzie.

- Ponieważ chcemy budować nową kadrę techników liniowych, czyli osób, które są odpowiedzialne za pracę całych linii na produkcji, w maju praktykę zaczną uczniowie z II klasy technikum mechanicznego - zapowiada już Jolanta Mazurek.

Współpracę z Nestle chwali sobie Bartosz Medyk, dyrektor ZSM. - Jesteśmy w kontakcie na bieżąco i przygotowując ofertę dla uczniów gimnazjów regularnie pytamy pracodawców, jakich pracowników będziecie potrzebować w przyszłości - podkreśla Bartosz Medyk. - Dyrektorzy szkół muszą być odpowiedzialni społecznie, tzn. tworzyć takie kierunki, po których mają oni szansę na pracę.

Zainteresowanie inicjatywą Nestle jest ogromne. Wystarczy powiedzieć, że na ponad 80 miejsc na praktykach studenckich w całej Polsce przyszło... 4,5 tys. aplikacji. Trudno się jednak dziwić, skoro zwykle połowa praktykantów dostaje potem pracę w koncernie.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska