Falstart I-ligowców z Opolszczyzny

Sebastian Stemplewski
Krzysztof Bujak zdobył 9 bramek dla Gwardii Opole.
Krzysztof Bujak zdobył 9 bramek dla Gwardii Opole. Sebastian Stemplewski
Piłkarze ręczni ASPR-u i Gwardii od porażek rozpoczęli sezon. W Opolu gospodarze prowadzili w 52. min 25-22, ale do końca meczu nie zdobyli już bramki.

Miedź Legnica - Olimpia Piekary Śląskie 32-25

Początek meczu w Opolu był znakomity dla naszego zespołu. W 11. min Gwardia prowadziła 5-1, a w 19. 9-6. Po przerwie gospodarze nadal kontrolowali mecz i w 52. min prowadzili jeszcze 25-22. Jednak finisz gości był piorunujący. Rywal nawet grając bez jednego zawodnika potrafił odrobić straty, bo świetnie spisywał się bramkarz z Końskich i w 56. min było po 25. Nasi szczypiorniści w osiem minut stracili siedem bramek, nic nie rzucając i przegrali.

Gwardia Opole - KSSPR Końskie 25-28 (13-11)
Gwardia: Donosewicz, Śledź - Zajączkowski 3, Paliwoda 1, Matyszok 4, Gradowski 2, Adamczyk 2, Dziewic 2, Ogorzelec 1, Bujak 9, Drej, Gościłowicz 1.

W Radomiu ekipa z Zawadzkiego nie potrafiła sobie poradzić z agresywną obroną miejscowych i bramkarzem Pawłem Kuczyński. Były zawodnik ASPR spisywał się znakomicie między słupkami i to dzięki niemu AZS uzyskiwał przewagę. Pierwszą goście zniwelowali za sprawą Wojciecha Knopa, ale w połowie drugiej części nasz zespół stanął i ze stanu 19-18 zrobiło się 24-18. Tej straty ASPR nie mogła już odrobić.

AZS Politechnika Radom - ASPR Zawadzkie 29-23 (15-13)
ASPR: Janik, Wasilewicz, Romatowski - Droździk 2, Zadura 3, Skowroński 3, Bykowski 2, Swat 2, Baran 4, Knop 6, Morzyk, Piecuch.