Fatalna seria porażek hokeistów Orlika Opole trwa

Nasz team z Polonią nie miał większych szans...
Nasz team z Polonią nie miał większych szans... Łukasz Baliński
Niestety, fatalna seria porażek hokeistów Orlika Opole z rzędu została przedłużona właśnie do 14. Tym razem nasz zespół w zaległym meczu przegrał u siebie z Polonią Bytom.

Przegrana 2:5 boli tym bardziej, że rywale są jedynym zespołem, który jest w tabeli niżej od opolan. I niżej pozostaje… W dodatku obie ekipy miały też przed tym spotkaniem fatalne serie porażek z rzędu. W przypadku podopiecznych Jacka Szopińskiego dobiła ona do liczby 13, u bytomian do 20.

Jakby tego było mało spotkanie zaczęło się dobrze dla gospodarzy, którzy w 8. minucie wykorzystali ostatnie sekundy gry w przewadze, a do siatki trafił Stanisław Kandziuba. Wówczas to rosyjski obrońca popisał się kapitalnym uderzeniem ze sporej odległości.

Przyjezdni jednak stosunkowo szybko wyrównali kiedy pojedynek sam na sam z Jarosławem Nobisem wygrał Karol Wąsiński czyli zawodnik grający w poprzednim sezonie w Orliku. W dodatku na 13 sekund przed końcem pierwszej odsłony przeciwnicy wyszli na prowadzenie.

A to nie koniec gdyż podwyższył je - gdy gra zbliżała się do półmetka - Aleksander Alimow. Na szczęście niespełna minutę później kontaktową bramkę zdobył Alexis Svitac. Co z tego jednak skoro po kolejnych trzech minutach rywale mieli znowu dwa gole więcej na koncie.

W ostatniej tercji niewiele się działo. Opolanie co prawda próbowali zniwelować straty, ale z ich starań nie zawiązało się żadne większe zagrożenie. W dodatku w samej końcówce zostali „dobici” przez Bartłomieja Stępnia.

Teraz przed Orlikiem już ostatni pojedynek fazy zasadniczej. I podobnie jak trzy poprzednie zostanie on rozegrany w Toropolu, gdzie w najbliższą niedzielę pojawi się Unia Oświęcim. Początek tego meczu o godz. 17. Warto jednak pamiętać, iż bez względu na wynik opolanie zajmą 10. miejsce w stawce na koniec tej części sezonu i czeka ich gra w pre play off.

Orlik Opole - Polonia Bytom 2:5 (1:2, 1:2, 0:1)
Bramki:
1:0 Kandziuba - 8., 1:1 Wąsiński - 13., 1:2 Rybak - 20., 1:3 Alimow - 28., 2:3 Svitac - 29., 2:4 Dudkiewicz - 32., 2:5 Stępień - 58.
Orlik: Nobis - Bychawski, Miettinen, Pelaczyk, Szydło, Świerski - Kandziuba, Sznotala, Rzekanowski, Skrodziuk, Gorzycki - Wojdyła, Chorążyczewski, Svitac, Ostapczuk, Zorin.
Polonia: Kraus - Stępień, Bodora, Rybak, Krzemień, Mularczyk - Stawisski, Gajdzik, Sroka, Filip, Wąsiński - Anklewicz, Dudkiewicz, Bajon, Alimow.
Kary: Orlik 35 min (w tym 20 min dla Bartłomieja Bychawskiego za brutalny faul) - Polonia 8 min.