Faworyci IV ligi tracili punkty

Kamil Koziarski zapewnił zwycięstwo Olimpii Lewin Brzeski.
Kamil Koziarski zapewnił zwycięstwo Olimpii Lewin Brzeski. Sławomir Jakubowski
Dotychczasowy lider z Dobrodzienia tylko zremisował w Grodkowie, a trzecia w tabeli Sparta Paczków u siebie przegrała ze Stalą Brzeg. Wykorzystała to Oderka Opole.

Opolanie po piątkowym zwycięstwie z LKS-em Obrowiec są samodzielnym liderem. Nad MKS-em II Start mają dwa punkty przewagi, a nad Spartą już pięć. W Grodkowie obie ekipy stworzyły ciekawe widowisko i miały swoje bramkowe okazje. Dla MKS-u II - Kamil Król i Łukasz Szczepaniak (słupek), a dla GKS-u: Wojciech Żarów i Krzysztof Raś. Wszyscy jednak najczęściej pudłowali, choć strzelali nawet z najbliższej odległości.

W Paczkowie gospodarze słabo spisywali się zwłaszcza przed przerwą i to wykorzystali brzeżanie, którzy prowadzili po strzale Jarosława Hracy. Na początku II odsłony miejscowi zaatakowali z impetem, ale precyzji zabrakło Łukaszowi Krótkiewiczowi, a Rafał Bobiński trafił w słupek. Kontra zakończona przez Bartosza Kruka zapewniła Stali cenną wygraną.
Bardzo ciekawie miało być w spotkaniu na szczycie, w którym Olimpia Lewin Brzeski podejmowała Silesius Kotórz Mały. Spotkanie było zacięte i zanosiło się na bezbramkowy remis. W 90. min Kamil Koziarski zabrał jednak piłkę obrońcom gości i strzałem z 14. metrów pokonał bramkarza. Strzelec "złotego gola" do szatni został zaniesiony na rękach kolegów.

Po raz kolejny z nawiązką straty odrobił beniaminek z Głubczyc. Znów przegrywał, ale po meczu cieszył się z trzech punktów. Tym razem pokonał Polonię Nysa, która przez 45. minut broniła prowadzenia 1-0. Jednak w ostatnich 20. minutach straciła aż trzy gole. Tych zabrakło w Czarnowąsach, choć miejscowi za sprawą Sławomira Knapika i Daniela Suchockiego zaliczyli słupek i poprzeczkę. W 76. minucie punkt GKS-owi uratował bramkarz Wyrębek, który obronił rzut karny wykonywany przez Pawła Grabowieckiego.

W Oleśnie na 10 minut przed końcem spotkania OKS prowadził ze Śląskiem Łubniany 3-1 i wydawało się, że przyjezdni nadal pozostawać będą bez punktów. Jednak zdołali zdobyć dwie bramki, a remis uratował im w 90. minucie Dawid Langosz.

Komplet dotychczasowych spotkań

Oderka Opole - Obrowiec 4-0 (2-0)
1-0 Szymczyszyn - 9., 2-0 Scisło - 24., 3-0 Scisło - 53., 4-0 Franek - 61. (karny)

GKS Grodków - MKS II Start Dobrodzień 0-0

Sparta Paczków - Stal Brzeg 0-2 (0-1)
0-1 Hraca - 22., 0-2 Kruk - 75.

OKS Olesno - Śląsk Łubniany 3-3 (1-0)
1-0 Kutynia - 16., 2-0 Kutynia - 56., 2-1 Wójcik - 62., 3-1 Gawlik - 67., 3-2 Gieża - 84., 3-3 Langosz - 90.

Olimpia Lewin Brzeski - Silesius Kotórz Mały 1-0 (0-0)
1-0 Koziarski - 90.

Polonia Głubczyce - Polonia Nysa 3-1 (0-1)
0-1 Ciszewski - 17., 1-1 Milewski - 68., 2-1 Milewski - 77., 3-1 Reiwer - 90.

Swornica Ciurex Czarnowąsy - GKS Starościn 0-0