Polskie Radio 24/TB
FC Barcelona pewnie zwyciężyła w lidze. Pierre-Emerick Aubameyang strzelił dwa gole IMAGO/Sergio Ruiz / PRESSINPHOTO/Imago Sport and News/East News
FC Barcelona wygrała z Celtą Vigo 3:1 w meczu 36. kolejki hiszpańskiej piłkarskiej Primera Division. W pozostałych wtorkowych spotkaniach Valencia przegrała z Betisem 0:3, a Granada pokonała Athletic Bilbao 1:0.

Choć pewny mistrzostwa Hiszpanii jest już Real Madryt, to kolejne miejsca w lidze hiszpańskiej wciąż są do obsadzenia. Aktualnie wiceliderem jest FC Barcelona, która musi mieć się na baczności, bo zagrażają jej Sevilla i Atletico Madryt. W 36. kolejce ekipa Xaviego zrobiła swoje.

Barca na własnym boisku wygrała z Celta Vigo 3:1. W 30. minucie gola strzelił Memphis Depay, a kolejne dwa Pierre-Emerick Aubameyang - w 41. i 48. minucie. Dwie minuty później goście nawiązali walkę za sprawą trafienia Iago Aspasa. Z kolei w 58. minucie obrońca Celty Jeison Murillo dostał czerwoną kartkę.

W tabeli prowadzi Królewscy (81 pkt), druga jest Barcelona (72 pkt), a trzecia Sevilla (65 pkt).