forntuna
  Festiwal skoków w Opolu. Znów padł rekord

  Festiwal skoków w Opolu. Znów padł rekord

  Sławomir Jakubowski

  Nowa Trybuna Opolska

  Festiwal skoków w Opolu. Znów padł rekord
  Aleksiej Dmitrik nie zbliżył się do wyniku Ivana Ukhova sprzed roku, ale za to Karolina Błażej ma od dziś najlepszy rezultat mitingu w Opolu.
  Festiwal skoków w Opolu. Znów padł rekord

  Wyniki

  Wyniki


  Kobiety
  1. Karolina Błażej (AZS AWF Kraków) - 191 cm
  2. Irina Gordiejewa (Rosja) - 191 cm
  3. Urszula Domel (AZS AWF Wrocław) - 188 cm
  8. Paulina Rześniowiecka (AZS PO Opole) - 178 cm
  Mężczyźni
  1. Aleksej Dmitrik (Rosja) - 226 cm
  2. Jarosław Rutkowski (WLKS Siedlce) - 223 cm
  3. Wojciech Theiner (AZS AWF Katowice) - 223 cm
  9. Konrad Owczarek (AZS PO Opole) - 210 cm  Kolejna edycja "Festiwalu Skoków" był połączeniem dobrej zabawy i sportu. W ramach "Małego Olimpijczyka", przy udziale byłych gwiazd polskiej lekkoatletyki, rywalizowały dzieci z opolskich przedszkoli.

  - Wszyscy uczestnicy wkładali w rywalizację dużo serca - podkreślał Zdzisław Hoffmann, były mistrz i rekordzista świata w trójskoku. - Dzieci chętnie wykonywały polecenia i łatwo było je namówić do wysiłku. Najważniejsze było pokazanie maluchom stadionu, tartanu i wyrobienie przekonania, że mogą tu wejść i rywalizować.

  Opolskich VIP-ów do spróbowania swoich sił w skoku o tyczce, zachęcał były mistrz olimpijski w tej dyscyplinie Władysław Kozakiewicz.

  - Myślę, że każdy wskoczy na matę, a jeśli utrzyma się na tyczce, to - jak na pierwszy raz - będzie sukces - przekonywał Kozakiewicz. - Najważniejsze będzie przezwyciężenie strachu.
  Z tyczką najlepiej radził sobie poseł Andrzej Buła.

  - AWF-u bym nie skończył, gdybym nie zaliczył tyczki, więc miałem z nią do czynienia - zaznaczał Buła. - Świetna zabawa i jestem pod wrażeniem atmosfery, która panuje na tych zawodach. W tym roku w Opolu obok gwiazd piosenki, są również gwiazdy sportu.

  Do rywalizacji sportowej jako pierwsze przystąpiły panie. Doszło do sporej niespodzianki, gdyż za taką trzeba uznać dopiero drugą lokatę faworyzowanej Rosjanki Iriny Gordiejewej, która posiada rekord życiowy 202 cm. Tymczasem zwyciężyła Karolina Błażej z nowym rekordem opolskiego stadionu - 191 cm. Sympatyczna krakowianka ekspresyjnie wyrażała radość i odtańczyła taniec zwycięstwa.

  - Nie wierzę, sama w to nie wierzę - powtarzała Błażej. - W zeszłym sezonie nic nie skoczyłam, dlatego ten jest dla mnie tak ważny. Byłam przygotowana na dobre skakanie i na rekord życiowy, a zrobiłam dwie "życiówki".

  Rekord życiowy wynikiem 178 cm poprawiła również opolanka Paulina Rześniowiecka.
  - Jestem szczęśliwa i usatysfakcjonowana - cieszyła się Rześniowiecka. - To miła niespodzianka, każdy centymetr się liczy. Swój rekord poprawiłam o trzy centymetry, a to niemało, gdyż nie skupiam się na skoku wzwyż. Moja specjalność to bieg na 100 metrów przez płotki.
  O wielkim pechu mógł z kolei mówić inny opolanin Konrad Owczarek. Skoczył zaledwie 210 cm i nie liczył się w rywalizacji.

  - Źle wstawiłem nogę i szarpnęło mi kolano - wyjaśniał Owczarek. - Zrobiłem zbyt długi krok i kontuzja, która doskwierała mi przez kilka miesięcy odnowiła się. Jestem strasznie zawiedziony, tym bardziej, że skakałem przed własną publicznością i chciałem pokazać się z jak najlepszej strony.

  Zawody wygrał faworyt Rosjanin Aleksej Dmitrik, ale z przeciętnym rezultatem 226 cm. To aż o 10 cm mniej, niż ubiegłoroczny rekord Ivana Ukhowa.

  - Słaby rezultat, liczyłem na lepszy - przyznał Dmitrik. - Bardzo dobry tartan, tym bardziej szkoda, że nie udało się skoczyć lepiej. Byłem trochę zmęczony podróżą i być może stąd słabszy wynik. Jeśli będzie możliwość to chętnie przyjadę w przyszłym roku i może wtedy będzie lepiej.

  - Za rok na pewno zaprosimy kolejne gwiazdy, które postarają się o nowe rekordy - powiedział dyrektor festiwalu Stanisław Olczyk, który tradycyjnie przyjechał do Opola pomóc w organizacji imprezy, a teraz wraca do Niemiec, gdzie mieszka.

  Czytaj treści premium w Nowej Trybunie Opolskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (3)

  Forum tylko dla zalogowanych.

  Załóż konto / Zaloguj się
  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (3) forum.nto.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Warto zobaczyć

  Walentynki w rytmie DISCO POLO

  Walentynki w rytmie DISCO POLO

  Koncert niezwykłej Anny Marii Jopek w Filharmonii Opolskiej

  Koncert niezwykłej Anny Marii Jopek w Filharmonii Opolskiej

  MISTRZOWIE FOTOGRAFII - zobacz kto zwyciężył!

  MISTRZOWIE FOTOGRAFII - zobacz kto zwyciężył!

  Poznaj laureatów plebiscytu Nauczyciel na Medal

  Poznaj laureatów plebiscytu Nauczyciel na Medal