Filip Rak z KU AZS Politechnika Opolska złotym medalistą mistrzostw Polski w biegach przełajowych

Paweł Sładek
Po sukcesie Filipa Raka na mistrzostwach Polski, czas przygotować się na rywalizację na szczeblu europejskim. Materiały klubowe
27 listopada w Tomaszowie Lubelskim odbyły się mistrzostwa Polski w biegach przełajowych. Najlepiej spośród zawodników KU AZS Politechniki Opolskiej zaprezentował się Filip Rak trenujący pod okiem Jacka Dziuby. Złoto w biegu na 6km U20 zagwarantował mu czas 20 minut 19 sekund. Taki rezultat pozwolił Filipowi Rakowi na udział w Mistrzostwach Europy, które odbędą się 12 grudnia w Dublinie.

W tym samym biegu na szóstym miejscu zameldował się Jakub Nalepa z czasem 21 m. 13 s. Nieco dalsze, bo 17. miejsce zajął Jakub Kijak, który na ukończenie rywalizacji potrzebował 22 m. 48 s. Dzięki dobrej postawie całej trójki, AZS Politechniki Opolskiej zdobył pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej.

Na krótszym dystansie trzech kilometrów wystartowało dwóch zawodników, podopiecznych Magdaleny Lach. W kategorii U18 Maciej Bachłaj zakończył bieg na 14. pozycji z czasem 10 m. 50 s., a Krzysztof Lis w kategorii U20 z czasem 10 m. 50s. został sklasyfikowany na 20. miejscu.