Finał Konkursu Wiedzy o Mniejszości Niemieckiej odbędzie się wirtualnie

Krzysztof Ogiolda
Krzysztof Ogiolda
W tym roku finaliści nie usiądą razem w sali. Każdy będzie odpowiadał na pytania przed własnym komputerem.
W tym roku finaliści nie usiądą razem w sali. Każdy będzie odpowiadał na pytania przed własnym komputerem. Krzysztof Ogiolda
Z powodu epidemii nie ma możliwości by finalistów zaprosić – jak co roku - do Komprachcic. Zostali więc zaproszeni do sieci.

Dotychczas najczęściej finał odbywał się w kwietniu. W tym roku zostanie rozegrany nieco później i w zmienionej konwencji.

- Eliminacje szkolne już się odbyły, zatem finalistów mamy – mówi Zuzanna Donath-Kasiura, sekretarz TSKN. - Zapraszamy ich serdecznie do udziału.

Etap Wojewódzki Konkursu będzie polegał na udzieleniu odpowiedzi na 30 pytań, w tym 20 testowych i 10 otwartych, które zostały przygotowane przez organizatora w języku polskim. Czas na udzielenie odpowiedzi będzie wynosił 45 minut.

Finałowy test zostanie udostępniony na stronie internetowej Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Niemców na Śląsku Opolskim (www.skgd.pl). Zostanie on zbudowany w oparciu o Internetowy System Konkursowy. Po upływie trzech kwadransów nie będzie można wnosić żadnych poprawek.

Internetowy System Konkursowy zostanie udostępniony najpóźniej na 7 dni przed finałem. O pojawieniu się Internetowego Systemu Konkursowego na stronie TSKN szkoły biorące udział w finale zostaną powiadomione pocztą elektroniczną.

Celem przetestowania systemu przez szkoły i uczniów zostaną na nim następnie umieszczone pytania przykładowe, tak aby uczniowie mogli się zapoznać z jego działaniem i sposobem obsługi. Najpóźniej na 3 dni przed przeprowadzeniem etapu finałowego dyrektor, nauczyciel lub opiekun dziecka mailowo potwierdzą organizatorowi konkursu, że uczestnik etapu finałowego zapoznał się z działaniem systemu i będzie umiał go obsługiwać.

Harmonogram konkursu przedstawia się następująco:

  • 18 maja przewidziane jest udostępnienie Internetowego Systemu Konkursowego na stronie TSKN;
  • 22 maja upłynie ostateczny termin na nadesłanie mailowego potwierdzenia dotyczącego zapoznania się przez uczestnika z działaniem systemu.
  • Finał zostanie rozegrany 25 maja o 16.00.

Ogłoszenie wyników nastąpi na stronie www.skgd.pl.

- Takiego finału jeszcze nie było – przyznaje poseł MN Ryszard Galla. - Wychodzimy naprzeciw sytuacji, jaką przyniosła epidemia. Jedno jest niezmienne. Podobnie jak w poprzednich latach na finalistów czekają nagrody.

od 7 lat
Wideo

iPolitycznie - Przemysław Czarnek

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska