Finansowe wsparcie dla Szpitala Wojewódzkiego w Opolu od firmy Aluprof

Edyta Hanszke
Edyta Hanszke
W czasie epidemii zakład ALUPROF w Goleszowie przyłbice ochronne.
W czasie epidemii zakład ALUPROF w Goleszowie przyłbice ochronne. archiwum firmy
Grupa Kęty i jej największe spółki zależne: Aluprof oraz Alupol Packaging zapowiedziały, że przeznaczą w sumie 600 tys. zł na pomoc placówkom medycznym w walce z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2.

Po 200 tys. zł otrzymały jednoimienny szpital zakaźny w Tychach oraz Bielskie Pogotowie Ratunkowe. Bezpośrednie wsparcie finansowe od Aluprof otrzymały: Szpital Wojewódzki i Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej, Szpital Wojewódzki w Opolu, szpital powiatowy w Chrzanowie oraz Publiczny Szpital Kliniczny nr 2 w Szczecinie.

- Przekazana pomoc finansowa umożliwi zakup niezbędnych środków ochrony osobistej dla personelu i pacjentów oraz pozwoli wesprzeć działalność mającą na celu zapobieganie i zwalczanie pandemii - czytamy w komunikacie.

- Mamy nadzieję, że przekazane przez nas środki przyczynią się do wsparcia najpilniejszych potrzeb szpitali. Wierzymy, że działając wspólnie, uda się opanować pandemię i minimalizować jej skutki – komentuje Tomasz Grela, prezes zarządu Aluprof.

Aluprof ustalił też dodatkowe zasady asysty w zakresie zakupu środków ochronnych pierwszej potrzeby dla personelu okolicznych szpitali.

Tego typu pomoc otrzymał już Śląski Szpital w Cieszynie, do którego Aluprof przekazał 2 tys. sztuk maseczek ochronnych dla personelu, dzięki którym walka z pandemią koronawirusa będzie bezpieczniejsza dla lekarzy.

"Mając do dyspozycji nowoczesny park maszynowy i zaawansowaną technologię a także opierając się na wiedzy i doświadczeniu pracowników, w zakładzie Aluprof w Goleszowie rozpoczęła się produkcja przyłbic ochronnych na większą skalę, by tym samym wesprzeć najbardziej potrzebujące placówki medyczne w całym kraju" - napisano dalej.

Wcześniej w zakładzie ALUPROF w Bielsku-Białej została uruchomiona produkcja przyłbic na drukarce 3D, odpowiadając tym samym na potrzeby zabezpieczenia pracowników firmy, szczególnie narażonych na kontakt z innymi ludźmi, np. podczas przyjmowania dostaw na magazyn.

Firma poinformowała też, że, przystosowując się do obecnej sytuacji i chcąc zagwarantować wymagane wsparcie obecnym i przyszłym klientom, wszystkie działy ALUPROF zajmujące się obsługą interesantów pracują na bieżąco.

"Ponadto w ramach działań wewnętrznych, firma wprowadziła szereg procedur bezpieczeństwa i środków zapobiegawczych w centrali, zakładach produkcyjnych i spółkach zależnych. Wprowadzono (tam, gdzie to możliwe) system pracy w trybie „home office” - podano.

I dalej: "Wszystkim pracownikom zapewniono środki do dezynfekcji rąk oraz stanowisk pracy, umożliwiono pomiar temperatury, wprowadzono opryski dezynfekcyjne części wspólnych w biurach i na halach produkcyjnych, jednostki organizacyjne podzielono także na strefy bezpieczeństwa mające na celu ograniczenie kontaktów między pracownikami do niezbędnego minimum".

Strefa Biznesu: Wypalenie zawodowe coraz większym wyzwaniem dla firm

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska
Dodaj ogłoszenie