Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Fit-Morning Gredar Futsal Brzeg rozegrał sparing z reprezentacją Wysp Salomona. Brzeżanie wygrali 2:1 po wyrównanym meczu

Adrian Gajewski
Gredar wygrywa sparing z Wyspami Salomona 2:1.
Gredar wygrywa sparing z Wyspami Salomona 2:1. Fit-Morning Gredar Brzeg - Facebook
W ramach przygotowań do sezonu 2021/2022 Fit-Morning Gredar Futsal Brzeg rozegrał w Wałbrzychu sparing z reprezentacją Wysp Salomona, która przygotowuje się natomiast do wrześniowych Mistrzostw Świata.

Kilka dni temu otrzymaliśmy informację od klubu, że brzeżanie wystąpią w futsalowej Ekstraklasie. Z rozgrywek wycofał się KS Acana Orzeł Futal Jelcz Laskowice, na czym skorzystała brzeska ekipa, która była pierwsze w kolejce do zajęcia ich miejsca. Problemem mogły się jednak okazać finanse, ale po kilku intensywnych dla klubu dniach, otrzymaliśmy komunikat, że Fit-Morning Gredar otrzymali licencję i zobaczymy ich w najwyższej klasie rozgrywkowej w nadchodzącym sezonie.

Sparing pomiędzy brzeżanami, a Wyspami Salomona rozpoczął się dla Gredaru bardzo dobrze. W 2. minucie spotkania Jan Rojek otworzył wynik meczu. Do przerwy nie zobaczyliśmy więcej goli.

Druga połowa była wyrównana i w 34. minucie meczu Wyspy Salomona wyrównały wynik spotkania. Decydujące słowo o losach meczu należało jednak do brzeżan. W końcówce spotkania wynik na 2:1 ustalił nowy nabytek Gredaru - Kacper Kędra.

Kolejny mecz sparingowy brzescy futsaliści rozegrają w Gliwicach z miejscowym Piastem już 21 sierpnia.