Redakcja
Natalia Pawlaczek, trzykrotna medalistka OOM.
Pływaczki Zrywu Opole startowały w finałach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Pływanie
Dwie zawodniczki zdobyły złoto, dwa srebra i brązy. Pływaczki Zrywu Opole startowały w finałach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Najlepiej spisała się Natalia Pawlaczek, która wywalczyła mistrzostwo (kat. 17-18 lat) na dystansie 200 m stylem dowolnym, srebro na 100 m stylem dowolnym i brąz na 50 m stylem dowolnym. Z kolei Paula Żukowska była druga na 400 m zmienny i trzecia na 400 m dowolnym.

Mistrzostwa świata Polacy kończą szybko. Żaden z trójki reprezentantów Polski na zawody w Szanghaju nie zdołał przejść eliminacji. Alicja Tchórz zajęła 25. miejsce w wyścigu na 100 m stylem grzbietowym, w tej samej konkurencji Radosław Kawęcki był 28., a Marcin Tarczyński 33.

Łucznictwo
Finały były, ale nie ma medali. Zawodnicy z Prudnika i Głuchołaz startowali w mistrzostwach Polski juniorów. Indywidualnie wśród dziewcząt najlepiej spisała się Milena Barakońska (Obuwnik Prudnik), która przegrała pojedynek ćwierćfinałowy i zajęła ostatecznie 7. lokatę. W 1/8 finału start zakończyła jej klubowa koleżanka Katarzyna Kielec, którą sklasyfikowano na miejscu 15. Wśród chłopców ich wynik powtórzył ósmy w finałach Michał Kamiński (Obuwnik). Z kolei 16. był Grzegorz Kobyliński (Obuwnik), a 20. Kacper Sierakowski (Obuwnik). W rywalizacji drużynowej zespół w składzie: Barakońska, Kielec, Agnieszka Pająk i Dominika Byra zajął 6. lokatę. Z kolei chłopcy (Kamiński, Kobyliński, Sierakowscy) wywalczyli 7. miejsce.

Tenis
Dwa mecze, jedna wygrana. Zawodniczka Smeczu Leśnica Justyna Jegiołka wystąpiła podczas turnieju z cyklu ITF we francuskiej miejscowości Les Contamines-Montjoie. W pierwsze rundzie gry pojedynczej pokonała Włoszkę Alice Balducci 3-6, 6-0, 6-2, aby w kolejnej nie sprostać tenisistce gospodarzy Claire Feuerstein, przegrywając 5-7, 3-6.

Dżudo
Dobry start naszych zawodników. Trzynaście medali wywalczyli polscy dżudocy w zakończonym w Cetniewie Pucharze Europy Juniorów Top Ranking. W zawodach wzięło udział 360 zawodników z 22 krajów, a na podium stanęła między innymi trójka opolan. Brązowe medale wywalczyli: Monika Bank (Gwardia Opole, kat. +78 kg), Tomasz Szczepaniak (AZS Opole, kat. 81 kg) i Justyna Karpała (AZS Opole, kat. 57 kg).