Fogo Futsal Ekstraklasa. Dreman Opole Komprachcice srogo zrewanżował się Eurobusowi Przemyśl

Dreman odbił sobie porażkę z Eurobusem w meczu pucharowym.
Dreman odbił sobie porażkę z Eurobusem w meczu pucharowym. Wiktor Gumiński
Futsaliści Dremana Opole Komprachcice powetowali sobie niepowodzenie w 1/8 finału Pucharu Polski, pokonując w domowym meczu 23. kolejki Fogo Futsal Ekstraklasy Eurobusa Przemyśl aż 7:2.

Była to już druga potyczka, jaką obie drużyny stoczyły w Komprachcicach w ciągu tygodnia. W środę 21 lutego mierzyły się one ze sobą w 1/8 finału i tam nieoczekiwanie lepszy okazał się Eurobus, który po dogrywce zwyciężył 5:4. Porażka ta bolała zawodników Dremana tym bardziej, że właściwie i tamten mecz mieli oni już w kieszeni. Do przerwy prowadzili 3:1, potem w końcówce już 4:2. Tuż przed upływem regulaminowego czasu gry pozwolili jednak rywalom wyrównać, za co później zapłacili wysoką cenę.

W ligowym starciu podopieczni trenera Toniego Corredery już jednak tych grzechów nie powtórzyli. Od początku to oni narzucili swoje warunki gry i swoją dominację przed przerwą potwierdzili dwoma trafieniami. Wynik otworzył w 8. minucie Jakub Janczak, a autorem gola na 2:0 był Jonatan de Agostini Machado, który skierował piłkę do własnej bramki.

Na początku drugiej połowy ekipa Dremana otrzymała jednak poważne ostrzeżenie, ponieważ w 22. minucie kontaktowego gola dla Eurobusu zdobył Yaroslav Lebid. Odpowiedź gospodarzy przyszła niedługo, i to niejako podwójna. Trafienia Sebastiana Szadurskiego i Waldemara Soboty znów pozwoliły złapać im oddech. Nie zmieniła tego nawet druga bramka dla zespołu z Przemyśla, strzelona tuż po tym, jak na listę strzelców wpisał się Sobota.

W ostatnich 10 minutach oglądaliśmy jeszcze trzy gole, i wszystkie z nich były autorstwa miejscowych. Najpierw dublet skompletował Szadurski, a potem swoje konto strzeleckie otworzyli kolejno Maksym Pautiak i Felipe O Magoo.

Po 23 seriach gier, Dreman zajmuje 5. miejsce w tabeli Fogo Futsal Ekstraklasy. Ma tyle samo punktów (45) co znajdujący tuż przed nim GI Malepszy Arth Soft Leszno, ale również jedynie "oczko" przewagi nad plasującą się na 6. lokacie drużyną BSF ABJ Bochnia.

Dreman Opole Komprachcice - Eurobus Przemyśl 7:2 (2:0)
Bramki: 1:0 Janczak – 8., 2:0 Machado (samobójcza) – 14. , 2:1 Lebid – 22., 3:1 Szadurski – 27., 4:1 Sobota – 29., 4:2 Fernandes – 29., 5:2 Szadurski – 33., 6:2 Pautiak – 35., 7:2 O Magoo – 35.
Dreman: Lach, Burduja – Blank, Bugański, O Magoo, Ivanov, Janczak, Kaczka, Parra, Pautiak, Skała, Sobota, Szadurski, Szypczyński.
Eurobus: Kuźma, Koltok – Bondar, Bruninho, Demski, Fernandes, Kiełbasa, Lebid, Machado, Pawlak, Rudnicki, Tubau, Zanko.