Fogo Futsal Ekstraklasa. Dreman Opole Komprachcice wysoko pokonał We-Met Kamienica Królewska

Futsaliści Dremana znów wielokrotnie mieli okazję do radości po zdobytym golu.
Futsaliści Dremana znów wielokrotnie mieli okazję do radości po zdobytym golu. Paweł Sładek
Dreman Opole Komprachcice wygrał u siebie 9:4 z We-Met Kamienica Królewska w spotkaniu 9. kolejki Fogo Futsal Ekstraklasy. Tak przekonujący triumf zapewnił sobie w ostatnim kwadransie.

Była to druga kolejna potyczka, w której futsaliści Dremana zaaplikowali swojemu rywalowi aż dziewięć goli. To samo uczynili przed tygodniem w Przemyślu, kiedy to rozbili tamtejszy Eurobus 9:0. Co jednak ważniejsze, triumf nad We-Metem był dla zespołu z Opolszczyzny już siódmym z rzędu!

Potyczka w Stegu Arenie od początku lepiej układała się dla gospodarzy. Co prawda na pierwsze trafienie Brayana Parry w 6. minucie przyjezdni błyskawicznie odpowiedzieli, ale w dalszej części pierwszej połowy Dreman strzelił jeszcze dwie bramki i na przerwę schodził z prowadzeniem 3:1.

Goście raz jeszcze pokazali pazur na początku drugiej odsłony. Dwa trafienia, jakie zanotował wtedy Milinton Tijerino, pozwoliły We-Metowi w 26. minucie wyrównać na 3:3.

Od tego momentu jednak karty rozdawali już miejscowi. Ostatni kwadrans był prawdziwym popisem w ich wykonaniu, co najlepiej potwierdzili aż sześcioma zdobytymi golami. W tym samym czasie drużynę z Kamienicy Królewskiej stać było tylko na jedną bramkę.

Dreman Opole Komprachcice – We-Met Kamienica Królewska 9:4 (3:1)
Bramki: 1:0 Parra – 6., 1:1 Sidor – 6., 2:1 Janczak – 11., 3:1 Szypczyński – 20., 3:2 Tijerino – 22., 3:3 Tijerino – 26., 4:3 Sobota – 26., 5:3 Szadurski – 33., 6:3 Bugański – 36., 7:3 Dimitriiev – 37. (samobójcza), 7:4 Dobek – 37., 8:4 O Magoo – 38., 9:4 Sobota – 40.
Dreman: Lach, Burduja – Bugański, Czech, Ivanov, Parra, O Magoo, Garcia, Kaczka, Janczak, Sobota, Blank, Czech, Pautiak, Szadurski, Szypczyński.
We-Met: Labuda, Jeliński, Kornat - Mera, Madziąg, Wesseling, Tijerino, Dmitriiev, Dobek, Sidor, Młyński, Hinca, Wroński.