FOGO Futsal Ekstraklasa. Słoneczny Stok Jagiellonia Białystok - Dreman Opole Komprachcice 6:4

Paweł Sładek
Arkadiusz Szypczyński wyprawiał z piłką cuda.
Arkadiusz Szypczyński wyprawiał z piłką cuda. Paweł Sładek
Dreman Opole Komprachcice zapewnił nam kolejne szalone spotkanie, choć tym razem zakończone porażką. Tygrysy musiały uznać wyższość Słonecznego Stoku Jagielloni Białystok.

Drużyna gości od początku spotkania chciała narzucić swoje warunki rywalom, co poskutkowało golem Arkadiusza Szypczyńskiego w 5. minucie. Z czasem jednak się cofnęła, a będąca dotychczas w defensywie Jagiellonia ruszyła do ataku… i to skutecznie.

Efekt nie był natychmiastowy, choć piorunujący. W przeciągu dwóch minut miejscowi trzykrotnie umieścili piłkę w siatce Dremanu, a rezultat nie uległ zmianie do przerwy.

Przełomowa okazała się 33. minuta. Był to moment, w którym Vadym Ivanov pokonał golkipera rywali z rzutu karnego, a chwilę później Szypczyński ustrzelił hat-tricka. Na tablicy wyników widniał wynik 4:4.

Przyjezdni nie zdołali jednak przekuć chwilowej przewagi w trzy punkty. Musieli bowiem „zapłacić” za agresywną grę i skutkującym z niej przedłużonym karnym, którego na gola zamienił Nene. W ostatniej minucie gospodarze dobili swoich rywali za sprawą Adriana Citko.

Słoneczny Stok Jagiellonia Białystok - Dreman Opole Komprachcice 6:4 (3:1)

Bramki: 0:1 Szypczyński – 5., 1:1 Lisowski – 14., 2:1 Gryko – 15., 3:1 Lisowski – 16., 3:2 Szypczyński – 24., 4:2 Kołesnykow – 25., 4:3 Ivanov – 33. (karny), 4:4 Szypczyński – 33., 5:4 Neme – 38., 6:4 Citko – 40.
Jagiellonia: Dobreńko, Danilewicz - Stefanowicz, Lisowski, Citko, Moreno, Kożuszkiewicz, Vargas, Skiepko, Sakowicz, Gryko, Kołesnykow, Makal
Dreman: Burduja, Lach - T. Czech, Ivanov, Grzywa, Parra Toloza, Elsner, O Magoo, Makowski, Sobota, Blank, Szypczyński