Fontanna na Stawku Zamkowym w Opolu zostanie zmodernizowana. Tak będzie wyglądać nowa atrakcja miasta. Jak wam się podoba?

Sławomir Draguła
Sławomir Draguła
Tak ma wyglądać nowa fontanna na Stawku Zamkowym w Opolu.
Tak ma wyglądać nowa fontanna na Stawku Zamkowym w Opolu. Facebook Arkadiusza Wiśniewskiego
Miasto szykuje się do remontu multimedialnej fontanny na Stawku Zamkowym w Opolu. Nowy wodotrysk z możliwością wyświetlania filmów składać się będzie z 60 dysz, z których każda będzie oświetlana dodatkowym reflektorem LED z płynną zmianą kolorów w zakresie 16 milionów barw.

Ostatni gruntowny remont Stawek Zamkowy przy ul. Barlickiego w Opolu przeszedł w 2012 roku i kosztował wówczas prawie 6 milionów złotych.

To właśnie wówczas powstała świecąca i grająca największe polskie przeboje, które można było usłyszeć w pobliskim amfiteatrze podczas Festiwalu Polskiej Piosenki multimedialna fontanna.

- Niestety, czas leci, a mechaniczne elementy fontanny uległy zużyciu, dlatego potrzebny jest jej remont - poinformował Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola.

Odnowienia wymaga też niecka stawku. Widać w niej między innymi spękania, ubytki betonu oraz w uszczelnieniu dylatacji. Do tego z niektórych stopni schodków odpadają płytki.

- Główne prace ruszą już po tegorocznym 60. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, tak aby obecna fontanna była jeszcze dostępna dla jego gości w czasie trwania imprezy - dodał Arkadiusz Wiśniewski.

Jaki będzie zakres prac? Wykonawca rozbierze starą nieckę stawku i wykona nową, wyremontowane zostaną komory techniczne fontanny, zamontowany będzie nowy system zasilania i sterowania.

Na stawku pojawi się oczywiście zupełnie nowa fontanna. Nowością będzie to, że multimedialny wodotrysk wyposażony zostanie w ekran wodny, na którym wyświetlane będą filmy, animacje i laserowe projekcje.

Tak jak teraz, podczas pokazów nowa fontanna będzie odtwarzała też największe polskie przeboje. Sam wodotrysk składać się będzie z 60 dysz, z których każda będzie oświetlana dodatkowym reflektorem LED z płynną zmianą kolorów w zakresie 16 milionów barw!

Na inwestycję miasto Opole otrzymało 5 milionów złotych z programu Polski Ład. To ponad 90 procent kosztów. Reszta pochodzić ma z budżetu miasta.

Fontanna na Stawku Barlickiego zostanie zmodernizowana.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Gdzie na wakacje w sierpniu i we wrześniu?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska