Ford Mustang Mach-E - w FORD STORE BCH CHWALIŃKI już 16.12.2020

Artykuł sponsorowany BCH BOGDAN CHWALIŃSKI
Przyszłość nadeszła. Najbardziej futurystczne auto w historii Ford Motor Company będzie w BCH Chwaliński już 16.12.2020.

Zaprojektowany zupełnie od podstaw, całkowicie elektryczny model symbolizuje początek nowej ery elektryfikacji gamy Forda.
Mustang Mach-E pojawi się na rynku w 2 kw 2021 roku, będzie dostępny ze standardowym i powiększonym akumulatorem, zapewniającym większy zasięg, z napędem na tylną oś lub na wszystkie koła.
Wyposażony w powiększony akumulator, zapewniający większy zasięg i napęd na tylne koła, Mustang Mach E będzie dysponował zasięgiem jazdy nawet do 600 km, (zgodnie z normą WLTP).W konfiguracji z napędem na wszystkie koła i z powiększonym akumulatorem, Mustang Mach-E osiąga moc 337 KM (248 kW) i moment obrotowy 565 Nm.

Ford zaoferuje również wersję specjalną o podwyższonych osiągach. Mustang Mach-E GT ma być zdolny do uzyskania przyspieszenia 0-100 km/h w czasie poniżej 5 sekund, przy mocy szacowanej na 465 KM (342 kW) i momencie obrotowym 830 Nm. Nie jest wykluczone również, że pojawi się w niedalekiej przyszłości na rynku polskim.
Gdy pojazd z napędem AWD rusza, nowy system napędu na wszystkie koła Mach-E 4X przenosi moment obrotowy niezależnie na przednią i tylną oś, by zapewnić imponujące przyspieszenia i lepsze prowadzenie się w porównaniu z modelem z napędem wyłącznie na tylne koła. Ford dostroił system i uzyskał doskonałą przyczepność kół, sprawdzając efekty w czasie rygorystycznych testów na mokrych i ośnieżonych nawierzchniach, by zapewnić maksimum kontroli również w takich warunkach.
Niesamowite przyspieszenie to nie wszystko - Mustang Mach-E będzie dostępny z całkowicie nowymi aluminiowymi zaciskami Flexira firmy Brembo, które zachowują funkcjonalność stałego zacisku, a jednocześnie są zaprojektowane z rozmiarem zacisków pływających. Mustang Mach-E GT dysponuje systemem MagneRide Damping System, czyli adaptacyjnym zawieszeniem kół, które pozwala kierowcom “przykleić się” do drogi, zapewniając jednocześnie ekscytującą i komfortową jazdę.
W Mustangu Mach-E zadebiutuje system komunikacji i rozrywki nowej generacji SYNC 4 , z eleganckim i nowoczesnym interfejsem, który wykorzystuje uczenie maszynowe, aby szybko poznać preferencje kierowcy i który z czasem będzie stawał się jeszcze lepszy, dzięki zaawansowanym aktualizacjom bezprzewodowym. 15,5-calowy ekran systemu SYNC nowej generacji i prosty interfejs oznacza rezygnację ze skomplikowanego menu.
Mustang Mach-E kryje w sobie kolejną niespodziankę: przedni bagażnik z odprowadzeniem wody. Bagażnik ten ma pojemność 100 litrów, jest więc wystarczająco duży, by wygodnie pomieścić ładunek wielkości bagażu podręcznego. Odprowadzenie wody z bagażnika sprawia, że jest to idealne miejsce do schowania mokrej lub zabłoconej odzieży sportowej, butów turystycznych lub sprzętu plażowego bezpośrednio po jego użyciu.

Oprócz przedniego bagażnika, do dyspozycji jest główny, tylny bagażnik o pojemności 402 litrów.
Źródło niespotykanej mocy Mustang Mach-E to zaawansowane akumulatory wyposażone są w 288 ogniw litowo-jonowych w specyfikacji Standard Range i 376 ogniw litowo-jonowych w specyfikacji Extended Range. Akumulator został zaprojektowany, aby zmaksymalizować przestrzeń we wnętrzu i przyczynić się do zoptymalizowania dynamiki jazdy przy nisko położonym środku masy pojazdu, dlatego został umieszczony w podłodze między osiami pojazdu. Akumulatory testowano w temperaturach tak ekstremalnych, jak minus 40 stopni Celsjusza. Akumulatory są bezpiecznie umieszczone w wodoodpornej obudowie otoczonej strukturą absorbującą siłę uderzenia w razie wypadku. W akumulatorach wykorzystano zaawansowany aktywny system ogrzewania i chłodzenia cieczą w celu regulacji temperatury, co pozwala na zoptymalizowanie ich parametrów w ekstremalnych warunkach pogodowych oraz skrócenie czasu ładowania.
UMÓW SIĘ NA PREZENTACJĘ

Dodaj ogłoszenie