Fortuna 1 Liga 2022/23. Stal Rzeszów - Odra Opole 4:2

Gol Rafała Niziołka (z lewej) dał Odrze prowadzenie. Na chwilę...
Gol Rafała Niziołka (z lewej) dał Odrze prowadzenie. Na chwilę... Wiktor Gumiński
Postępu jak nie było, tak nadal nie ma. Odra Opole uległa na wyjeździe Stali Rzeszów 2:4 w meczu 14. kolejki Fortuna 1 Ligi.

Podczas meczu w stolicy Podkarpacia po raz kolejny została obnażona przede wszystkim defensywa opolskiego zespołu.

Potwierdziło się, że nieprzypadkowo jest ona w tym sezonie najsłabszą w lidze. Nic nie dała, swoją drogą niezbyt zrozumiała, zmiana w bramce Odry. Pierwszego oficjalnego meczu w jej barwach do udanych nie mógł zaliczyć Artur Haluch, choć akurat jego nie można winić za utratę żadnego z goli. Formacja obronna opolan znów natomiast zawiodła na całej linii.

Był jednak w tym spotkaniu moment, kiedy opolscy piłkarze mieli dobre humory. W 23. minucie prowadzenie 1:0 dał im celnym strzałem z rzutu karnego Rafał Niziołek.

Tyle że radość przyjezdnych trwała zaledwie sześć minut. Rzeszowianie szybko odpowiedzieli za sprawą trafienia Łukasza Góry. Do przerwy wynik się nie zmienił, ale w drugiej połowie to już Stal dzieliła i rządziła na boisku. Jednego z goli zdobyła nawet grając w osłabieniu ... Ogólnie zresztą za czerwoną kartkę (w konsekwencji otrzymania drugiej żółtej) boisko przedwcześnie opuścili dwaj gracze miejscowych, co jednak nie miało absolutnie żadnego wpływu na końcowe rozstrzygnięcie.

Stal Rzeszów – Odra Opole 4:2 (1:1)
Bramki: 0:1 Niziołek – 23. (karny), 1:1 Góra – 29., 2:1 Prokic – 51., 3:1 Prokic – 69., 4:1 Głowacki – 77. (karny), 4:2 Guzdek – 87.
Stal: Pęksa - Polowiec, Góra, Oleksy, Głowacki - Michalik (90. Pajnowski), Poczobut, Wolski (76. Kłos), Olejarka (75. Danielewicz), Prokić (83. Mustafajew) - Małecki (90. Sadłocha).
Odra: Haluch - Spychała, Żemło, Tkocz, Klimek (58. Szrek) - Mikinic (65. Klec), Niziołek, Urbańczyk (70. Łabojko), Marzec, Nowak (58. Makuszewski) - Czapliński (70. Guzdek).
Żółte kartki: Oleksy, Olejarka, Wolski, Poczobut, Polowiec - Urbańczyk, Czapliński, Żemło, Tkocz, Marzec.
Czerwone kartki: Polowiec – 72., Poczobut - 90. (obaj dwie żółte).

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani