Fortuna 1 Liga. GKS Katowice - Odra Opole 1:3

Łukasz Kędziora (nr 4) rozpoczął strzelanie w Katowicach. Potem jednego z goli zdobył też Piotr Żemło (drugi z lewej). Wiktor Gumiński
Odra Opole pokonała na wyjeździe GKS Katowice 3:1 w meczu 27. kolejki Fortuna 1 Ligi.

Tym samym opolanie szybko i w pełni zrehabilitowali się za pechowy remis 1:1, jaki zanotowali w minioną środę w domowym starciu z Górnikiem Polkowice (gola stracili już w doliczonym czasie gry do drugiej połowy).

Podczas rozgrywanego przy pustych trybunach meczu w Katowicach, co było skutkiem zachowań kibiców GKS-u w trakcie poprzedniego spotkania z Widzewem Łódź, opolanie ustawili się w komfortowym położeniu już w 20. minucie. Wtedy to prowadzenie dał im Łukasz Kędziora.

Po przerwie Odra jeszcze dodatkowo poprawiła swoją sytuację. Najpierw w 56. minucie, kiedy to bramkę zdobył Arkadiusz Piech, a potem w 74. minucie, gdy na 3:0 podwyższył Piotr Żemło.

GKS odpowiedział niedługo później, ale katowiczan stać było tylko na jedno trafienie.

GKS Katowice - Odra Opole 1:3 (0:1)
Bramki: 0:1 Kędziora - 20., 0:2 Piech - 56., 0:3 Żemło - 74., 1:3 Jędrych - 77.
GKS: Kudła - Wojciechowski (46. Błąd), Jaroszek, Jędrych, Janiszewski, Pawłas - Szwedzik (59. Szymczak), Figiel, Stromecki (58. Urynowicz), Woźniak - Roginic (58. Kozłowski).
Odra: Sapielak - Spychała, Żemło (75. Kostrzycki), Kamiński, Kędziora, Klimek - Mikinic (90. Paszkowski), Niziołek (75. Wróbel), Trojak, 77. Sauczek (85. Pawlik) - Piech (75. Janus).
Żółte kartki: Wojciechowski - Żemło, Kamiński.