Fortuna 1 Liga. Odra Opole perfekcyjnie wykonała plan i wysoko pokonała ŁKS Łódź [ZDJĘCIA]

Odra Opole - ŁKS Łódź 3:0 (2:0)
Odra Opole - ŁKS Łódź 3:0 (2:0) Wiktor Gumiński
Doskonały występ zanotowała w 16. kolejce Fortuna 1 Ligi Odra Opole. Przed własną publicznością nie dała ona szans ŁKS-owi Łódź, zwyciężając aż 3:0.

- O naszej grze najlepiej świadczy to, że po prostu warto było tym razem na stadionie zmarznąć - podsumował Piotr Plewnia, trener Odry. - Czujemy wielką satysfakcję, bo zabraliśmy rywalom wszelkie atuty. Mieliśmy świadomość tego, jak grać z piłką i bez niej, a przy tym dobrze realizowaliśmy wszystkie założenia. Do tego koncentracja stała u nas na najwyższym poziomie i to pozwoliło nam odnieść tak okazały triumf.

W tym meczu wszystko od początku układało się po myśli Odry. Prowadziła ona już od 9. minuty, kiedy to po rzucie wolnym w polu karnym ŁKS-u najlepiej odnalazł się Mateusz Marzec i z bliska dopełnił formalności.

Chwilę później ten sam zawodnik był bliski podwyższenia wyniku, ale po ładnej indywidualnej akcji minimalnie chybił. Co nie udało się jemu, udało się natomiast w 40. minucie Maciejowi Wróblowi. Bezwzględnie wykorzystał on wtedy błąd golkipera gości Michała Kota i dobił piłkę do pustej bramki.

Przyjezdni przed przerwą zagrozili tylko raz, ale dobrze spisał się bramkarz Odry Mateusz Kuchta.

Na samym starcie drugiej odsłony emocje w tym starciu właściwie definitywnie się zakończyły. W 49. minucie kolejny cios ekipie z Łodzi zadał Wróbel, który tym samym skompletował strzelecki dublet i dobił przeciwnika. Były to jego pierwsze dwa gole w seniorskiej piłce, jeśli chodzi o oficjalne mecze.

- Zagraliśmy najsłabsze spotkanie w sezonie i Odra była od nas po prostu zdecydowanie lepsza - przyznał Kibu Vicuna, szkoleniowiec ŁKS-u. - Goniąc wynik próbowaliśmy coś zdziałać, ale niewiele nam wychodziło.

Odra Opole – ŁKS Łódź 3:0 (2:0)
Bramki: 1:0 Marzec – 9., 2:0 Wróbel – 40., 3:0 Wróbel – 49.
Odra: Kuchta - Szrek, Kamiński, Kostrzycki, Petrak (79. Maćko wiak) - Mikinic (79. Sauczek), Trojak, Pawlik (69. Niziołek), Wróbel (83. Piech), Marzec - Czapliński (79. Żak).
ŁKS: Kot - Bąkowicz, Lorenc, Marciniak, Szeliga - Moreno (71. Gryszkiewicz), Koprowski (55. Kuźma), Dominguez (81. Nowacki), Pirulo, Wolski (55. Radaszkiewicz) - Juric (55. Corral).
Żółte kartki: Kamiński - Moreno, Koprowski.