Fortuna 1. Liga. Odra Opole pokonała u siebie GKS Katowice 4:2 [ZDJĘCIA]

Paweł Sładek
Odra Opole - GKS Katowice 4:2 (3:1)
Odra Opole - GKS Katowice 4:2 (3:1) Paweł Sładek
Podopieczni Piotra Plewni nie dali szans beniaminkowi z Katowic. Pewna wygrana nad GKS-em jest ich drugim zwycięstwem z rzędu.

- Widzieliśmy, że GKS traci dużo bramek i liczyliśmy na to, dlatego cieszy nas dobra gra ofensywna naszej drużyny. Niemniej, to już jest historia a my spoglądamy w kierunku kolejnego meczu – skomentował po meczu szkoleniowiec Odry Piotr Plewnia.

Odra z początku spotkania zdawała się czekać na rywala, niejako badając na co stać przyjezdnych z Katowic. Okazało się jednak, że poszczególne formacje GKS-u znaczenie odstawały od siebie jakością. Dobra gra z przodu i pozostawiająca wiele do życzenia forma z tyłu sama nakreśla plan, według którego trzeba grać.

Gospodarze ruszyli, atakowali, co w konsekwencji poskutkowało trafieniem Krzysztofa Janusa w 21. minucie spotkania. Dokładnie 10 minut później, po świetnie wykonanym rzucie rożnym goście doprowadzili do remisu, jednak była to jedna z niewielu okazji w kontekście całego spotkania.

Na szczęście niedługo później Odra ponownie wyszła na prowadzenie po strzale Arkadiusza Piecha. Była to niemalże bliźniacza akcja opolan jak przy pierwszej bramce, poprowadzona lewą stroną, zakończona strzałem głową. Ku uciesze kibiców niebiesko-czerwonych przed przerwą oglądaliśmy jeszcze dobitkę GKS-u, a stało się to trzy minuty przed regulaminowym końcem pierwszej połowy za sprawą Mateusza Maćkowiaka.

Wynik 3:1 w zasadzie ustawił mecz, w drugiej połowie nieco więcej z gry miała Odra Opole, jednak pojedynek wyraźnie zwolnił, w szczególności po bramce na 4:1 w 52. minucie. Konrad Nowak tym samym zakończył strzelanie Odry… do bramki przeciwnika. Chęć postawienia się GKS-u poskutkowała stworzeniem okazji, którą wykończył Piotr Żemło, obrońca opolskiej Odry.

Po dobrym meczu Odra Opole awansowała na 4. pozycję w lidze, jednak trzeba mieć na uwadze to, że nie każdy z zespołów rozegrał swój mecz w 9. i 10. kolejce Fortuna 1 Ligi. Następny rywal opolan będzie zdecydowanie trudniejszy. 3 października Odra zmierzy się na wyjeździe z GKS-em Tychy.

Bramki: 1:0 Janus - 21., 1:1 Szymczak - 31., 2:1 Piech - 38., 3:1 Maćkowiak - 42., 4:1 Nowak - 52., 4:2 Żemło (sam.) - 70.
Odra: Kuchta - Mikinić, Żemło, Tkocz, Maćkowiak - Trojak, Niziołek (70. Pawlik), Nowak (70. Sauczek), Marzec (80. Żak), Janus (88. Spychała) - Piech (70. Czapliński)
GKS: Królczyk - Jędrych (45. Janiszewski), Woźniak, Figiel (62. Urynowicz), Błąd - Jaroszek, Szymczak (62. Kozłowski), Wojciechowski (45. Sanocki), Kiebzak (62. Szewdzik) - Kołodziejski, Pawlak