Fortuna 1 Liga. Odra Opole przegrała na zakończenie sezonu w Widzewem Łódź 1-2 [ZDJĘCIA]

Widzew Łódź - Odra Opole 2-1 (1-1)
Widzew Łódź - Odra Opole 2-1 (1-1) Grzegorz Gałasiński
W ostatniej, 34. kolejce, Odra Opole uległa na wyjeździe Widzewowi Łódź 1-2. Sezon 2020/21 opolanie zakończyli na 8. pozycji.

Dla obu ekip było to już jedynie starcie o honor. Odra w poprzedniej kolejce, po porażce u siebie z GKS-em Tychy 1-5 straciła szansę na wejście do baraży o awans do PKO Ekstraklasy. Widzew z kolei miał do opolan sześć punktów straty, więc nawet w przypadku wygranej nie byłby w stanie wyprzedzić ich w tabeli.

To wszystko sprawiło, że w pierwszej połowie oglądaliśmy całkiem sporo sytuacji bramkowych. Nim jeszcze mecz dobrze się zaczął, Widzew już posłał piłkę do siatki. Konkretnie uczynił to w 2. minucie Dominik Kun, z bliskiej odległości wykańczając dośrodkowanie z lewej strony Kacpra Gacha.

Potem stopniowo do głosu zaczęli dochodzić opolanie, aż w 24. minucie ładnym uderzeniem po ziemi wyrównał Konrad Nowak. Niewiele brakowało, a tuż przed przerwą prowadzenie Odry podwyższyłby Tomas Mikinic. Po jego strzale piłka trafiła jednak w słupek.
Po przerwie emocjo było już znacznie mniej. Decydujący cios zadali w końcówce gospodarze, kiedy to Paweł Tomczyk uprzedził interweniującego przed polem karnym Błażeja Sapielaka i następnie bez problemów skierował piłkę do pustej bramki.

Końcowa porażka nie zmąciła jednak dobrych nastrojów po zakończeniu rozgrywek u włodarzy opolskiego klubu.

- W zeszłym sezonie o tej porze drżeliśmy do samego końca o ligowy byt. Dzisiaj mamy najlepszy wynik Odry Opole od 20 lat i to wielka radość, a najważniejsze że jest fundament do budowania na kolejne lat - napisał w mediach społecznościowy prezes opolskiego klubu Tomasz Lisiński.

Bramki: 1-0 Kun - 2., 1-1 Nowak - 24., 2-1 Tomczyk - 87.
Widzew: Kudrjavcevs (46. Reszka) - Stępiński (87. Owczarek), Grudniewski, Caique, Gach - Kmita (46. Samiec-Talar), Poczobut, Możdżeń, Hanousek, Kun (72. Tomczyk) - Robak (62. Czubak).
Odra: Sapielak - Tabiś, Trojak, Kostrzycki, Winiarczyk - Mikinic (87. Klimek), Drewniak, Wróbel, Niziołek (83. Surzyn), Nowak - Żak (61. Czapliński).
Żółte kartki: Kmita, Poczobut - Kostrzycki.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0