Fortuna 1 Liga. Odra Opole - Puszcza Niepołomice 2:3 [ZDJĘCIA]

Odra Opole - Puszcza Niepołomice 2:3
Odra Opole - Puszcza Niepołomice 2:3 Wiktor Gumiński
Ósmą ligową porażkę w sezonie poniosła Odra Opole. W meczu 13. kolejki Fortuna 1 Ligi uległa u siebie 2:3 Puszczy Niepołomice.

Obie drużyny przystępowały do tego starcia w zupełnie odmiennych nastrojach. Były one oczywiście zależne od miejsca w tabeli, na którym znajdowały się po 12 seriach gier. Puszcza sensacyjnie plasowała się na drugiej pozycji. Odra również była druga... tyle że od końca stawki.

Przebieg pierwszej połowy pokazał, że w takiej różnicy dzielącej Odrę i Puszczę nie ma grama przypadku. Wystarczyło zaledwie sześć minut, żeby sensacyjnie wysoko notowana ekipa z Niepołomic znalazła się na prowadzeniu. Po zamieszaniu w polu karnym Odry, pierwszy strzał jeszcze instynktownie obronił wtedy jej bramkarz Dominik Kalinowski, ale przy dobitce z najbliższej odległości Piotra Mrozińskiego był już kompletnie bezradny.

Kalinowski był jedynym graczem Odry, do którego za postawę przed przerwą nie można było mieć zastrzeżeń. Raz jeszcze wspaniałą paradą uratował swój zespół od straty gola, lecz w 31. minucie ponownie był bezradny. Rzut karny, podyktowany po faulu Dawida Czaplińskiego na jednym z zawodników Puszczy, bezbłędnie wykonał wtedy bowiem Lucjan Klisiewicz.

Opolanie delikatnie przebudzili się dopiero w doliczonym czasie gry do pierwszej połowy. Dwa oddane przez nich wtedy strzały ominęły jednak światło bramki przyjezdnych.

Na półmetku rywalizacji niezbyt licznie zgromadzeni na trybunach kibice byli w minorowych nastrojach. Niektórzy z nich głośno wyrażali swoje niezadowolenie z postawy zespołu. Trudno powiedzieć, czy weszło to na ambicję piłkarzom Odry, jednak fakt był taki, że drugą połowę rozpoczęli oni w bardzo dobrym stylu. Już w 48. minucie, bardzo ładnym uderzeniem w długi róg, kontaktowe trafienie zaliczył przestawiony po przerwie na lewą obronę Maksymilian Tkocz.

Radość miejscowych nie trwała jednak długo. Przyjezdni po raz trzeci zranili ich w 58. minucie, za sprawą Tomasza Wojcinowicza. Była to tak naprawdę jedyna ich dogodna okazja w drugiej odsłonie ...

Wystarczyło to jednak Puszczy do zgarnięcia kompletu punktów. Gospodarze co prawda w 82. minucie znów złapali kontakt, dzięki bramce Mateusza Marca, lecz na więcej nie było ich już stać.

Odra Opole – Puszcza Niepołomice 2:3 (0:2)
Bramki: 0:1 Mroziński – 6., 0:2 Klisiewicz – 31. (karny), 1:2 Tkocz – 48., 1:3 Wojcinowicz – 58., 2:3 Marzec – 82.
Odra: Kalinowski - Spychała, Żemło, Tkocz, Szrek (46. Kędziora) - Mikinic (54. Makuszewski), Łabojko (46. Niziołek), Paprzycki (66. Klec), Marzec, Nowak (67. Łapiński) - Czapliński.
Puszcza: Komar - Mroziński, Wojcinowicz, Sołowiej, Koj - Bartosz (86. Hajda), Serafin, Pięczek, Thiakane (71. Tomalski), Boguski (74. Siemaszko) - Klisiewicz.
Żółte kartki: Żemło, Mikinic, Makuszewski, Niziołek - Wojcinowicz, Thiakane.