Fortuna 1 Liga: Odra Opole remisuje dzięki bramce w ostatniej minucie meczu

Paweł Sładek
Patrząc na okoliczności zdobycia wyrównującej bramki Odry można powiedzieć, że jest to zwycięski remis opolskiego zespołu. Wiktor Gumiński
Kolejny, pełen dramaturgii mecz Odry Opole. Tym razem podopieczni Piotra Plewni zremisowali z Apklanem Resovia Rzeszów 3:3 dzięki bramce w 94 minucie spotkania.

Obie drużyny bardzo szybko wzięły się za zdobywanie bramek, których w 14 minut padło aż trzy. Wynik spotkania otworzył w 10 minucie Maksymilian Hebel. To poruszyło zawodników Odry, którzy zaledwie dwie minuty później cieszyli się z bramki wyrównującej, a za kolejne dwie, 14. minut po pierwszym gwizdku sędziego, do siatki Branislava Pindrocha trafił Dawid Czapliński. Był to moment, w którym Odra nieco zwolniła.

Rezultat 1:2 do przerwy zawsze zwiastuje ciekawy przebieg pozostałych 45 minut. W tym przypadku nie było inaczej. Pobudzona niekorzystnym wynikiem Resovia ruszyła do ataku. Najpierw sytuację sam na sam wykorzystał Rafał Mikulec, a niedługo później, po analizie VAR do strzału z 11 metra podszedł Bartłomiej Wasiluk. Mateusz Kuchta nie miał wielkich szans w tej konfrontacji, a gospodarze cieszyli się z prowadzenia. Odra musiała się przebudzić, żeby ponownie wrócić do gry. Udało się to zrobić w doliczonym czasie gry, dzięki bramce Rafała Niziołka z rzutu karnego.

Akplan Resovia Rzeszów - Odra Opole 3:3 (1:2)

Bramki: Hebel - 10, Mikulec - 56, Wasiluk - 67 (k) - Wróbel - 12, Czapliński - 14, Niziołek - 90+4 (k)

Resovia: Pindroch - Podhorin, Jaroch, Kubowicz, Mikulec - Pietraszkiewicz (55. Rostkowski), Šoljić, Wasiluk, Hebel (74. Wróbel), Eizenchart - Strózik
Odra: Kuchta - Szrek, Kamiński, Kostrzycki, Petrák (70. Sauczek) - Mikinič (70. Spychała), Trojak, Pawlik (63. Niziołek), Wróbel (78. Klimek), Marzec (78. Żak) - Czapliński.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0