Fortuna 1 liga. Odra Opole znowu gorsza od GKS-u Jastrzębie

Opolanie znowu okazali się gorsi od jastrzębian. Tym razem na ich terenie.
Opolanie znowu okazali się gorsi od jastrzębian. Tym razem na ich terenie. Łukasz Baliński
Mało która drużyna w 1 lidze nie leży Odrze Opole tak jak GKS Jastrzębie i to bez względu na różnice miejsc w tabeli. Niestety, znowu się to potwierdziło i nasi piłkarze przegrali właśnie z tym rywalem szósty mecz z rzędu na zapleczu elity! Tym razem na wyjeździe 0-3.

Mecz toczył się na grząskiej murawie co przeszkadzało obu ekipom, ale szybciej odnaleźli się w tym wszystkim gospodarze. I to oni też pierwsi zaczęli stwarzać sobie lepsze sytuację bramkowe. Gdy mieliśmy prawie kwadrans gry pięta spróbował Daniel Feruga, ale Błażej Sapielak był tam gdzie powinien, podobnie jak 300 sekund później, gdy z dystansu przymierzył Daniel Rumin.

Opolanie obudzili się na półmetku inauguracyjnej odsłony gdy bardzo groźnie z prawej strony pola karnego strzelał Jakub Szrek, ale poradził sobie z tym Mariusz Pawełek, choć z problemami. Niemniej gdy mijało pół godziny gry miejscowi dopięli swego. Z bocznej strefy dośrodkował Feruga, a Aleksander Komor precyzyjnym strzałem głową posłał piłkę do siatki.

Parę minut później rywale próbowali pójść za ciosem, ale uderzenie jednego z nich przeleciało nad poprzeczką. Na to próbował odpowiedzieć Maciej Wróbel, ale jego strzał z dystansu był zdecydowanie zbyt lekki.

Po zmianie stron wydawało się, że goście rzucą się do ataku, ale w ich poczynaniach ofensywnych brakowało dokładności. Za to jastrzębianie szybko spacyfikowali ich zapędy. Nie minął bowiem kwadrans drugiej połowy, a dołożyli kolejne dwa gole.

Najpierw w 55 minucie Dominik Kulawiak huknął z dystansu, a futbolówka po ziemi dostała poślizgu i Sapielak nie zdążył z reakcją. Niebawem z kolei Rumin ładnie wyskoczył do miękkiej wrzutki przed „piątką” Odry i pewnie posłał piłkę tam gdzie chciał.

Później już w sumie nie działo się nic ciekawego. Podopieczni Piotra Plewni próbowali jeszcze zniwelować straty, ale w ich poczynaniach wyraźnie brakowało ku temu pomysłu.

WIĘCEJ INFORMACJI WKRÓTCE

Tymczasem jeśli chodzi o lepsze, a przede wszystkim ciekawsze wiadomości, to Zarząd Odry Opole podpisał umowę z Zagłębie Lubin na wynajem Stadionu Zagłębia, na którym Odra będzie mogła rozgrywać swoje domowe mecze w przypadku awansu do PKO Ekstraklasa.

GKS Jastrzębie - Odra Opole 3-0 (1-0)