Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Fortuna 1 Liga. Szalona końcówka w meczu Resovii z Wisłą Kraków

Michał Czajka
To nie było porywające spotkanie - sytuacje podbramkowe można w zasadzie policzyć na palcach jednej ręki. Końcówka meczu Resovii z Wisłą Kraków dostarczyła jednak niesamowitych emocji.

W pierwszych minutach Wisła próbowała narzucić swoje warunki gry i zepchnęła Resovię do defensywy, ale piłkarze z Rzeszowa dosyć szybko się odgryźli kilkoma atakami i mecz zrobił się zdecydowanie bardziej wyrównany, a momentami nawet lepiej wyglądali miejscowi, którzy trochę chyba zaskoczyli piłkarzy z Krakowa. Aktywny był na prawym skrzydle Ibe-Torti, z którym defensywa Wisły miała trochę kłopotów. Dopiero pod koniec pierwszych 45 minut krakowianie ponownie dali o sobie znać bliżej "szesnastki" gospodarzy, ale z tych ataków nie wynikało za wiele. W rezultacie po bardzo wyrównanej, ale ubogiej w klarowne sytuacje pierwszej połowie na tablicy widniał sprawiedliwy remis 0:0.

Na początku drugiej połowy znowu trochę przycisnęła Wisła i resoviacy mieli sporo szczęścia, że po strzałach Rodado i Colley'a piłka nie wpadła do bramki Pindrocha. Oblężenie rzeszowskiej bramki trwało jednak w najlepsze i piłkarze Resovii długo mieli problem, by zbliżyć się z akcją do połowy boiska. Dopiero po dziesięciu minutach rzeszowianom udało się trochę opanować sytuację. Piłkarsko lepsze wrażenie robili goście, ale Resovia grała ambitnie i czujnie w defensywie. Sytuacji jednak w tym meczu cały czas brakowało. W zasadzie jedyne zagrożenie jedni i drudzy potrafili stworzyć po rzutach rożnych, ale wtedy brakowało tej kropki nad "i".

W doliczonym czasie gry wydawało się, że Wisła zdołała przechylić szalę wygranej na swoją korzyść po celnej główce Rodado, ale zaraz po wznowieniu gry wyrównał Górski. Napastnik gospodarzy wykorzystał świetne podanie Ibe-Tortiego.

Resovia - Wisła Kraków 1:1 (0:0)

Bramka: 0:1 Rodado 90+1, 1:1 Górski 90+2.

Resovia: Pindroch - Mikulec, Bukhal, Bondarenko, Tomal ż - Wasiluk ż (46 Kanach), Urynowicz, Ibe-Torti, Eizenchart ż (67. G. Jaroch), Łyszczarz (78 Ciepiela)- Górski. Trener Rafał Ulatowski.

Wisła: Raton - Junca (67 Krzyżanowski), Colley, Łasicki, B. Jaroch - Bellapart ż (81 Sapała), Duda, Bregu, Alfaro (74 Żyro), Miki - Rodado. Trener Albert Rude.