Fortuna Puchar Polski. Odra Opole bez szans w meczu z Miedzią Legnica [ZDJĘCIA]

Mecz w Legnicy zupełnie Odrze nie wyszedł. Nie miała ona żadnych argumentów, by pokusić się o korzystny wynik. Piotr Krzyżanowski
Już w pierwszej rundzie przygodę z Fortuna Pucharem Polski zakończyła 1-ligowa Odra Opole. Z rozgrywek odpadła po wyjazdowej porażce 0:4 z Miedzią Legnica.

Dla opolan był to już drugi w tym sezonie mecz przegrany z tym przeciwnikiem. Na inaugurację zmagań w Fortuna 1 Lidze Odra uległa bowiem u siebie Miedzi 1:4.

Tym razem jej trener Piotr Plewnia wykorzystał pucharowy bój do przetestowania zawodników, którzy w ostatnim czasie rzadziej występowali w spotkaniach ligowych. Zawodnicy drugiego planu nie zdali jednak egzaminu.

Potyczka od samego początku układała się po myśli legniczan. Prowadzili oni już od 12. minuty, kiedy to na 1:0 trafił Damian Tront. Niedługo później zaliczkę gospodarzy powiększył Kamil Zapolnik, a tuż przed przerwą to samo uczynił Mehdi Lehaire.

Tak duża przewaga na półmetku pozwoliła później piłkarzom Miedzi spokojnie kontrolować losy rywalizacji. Swoją dominację raz jeszcze potwierdzili oni w 89. minucie, kiedy wynik meczu ustalił Bruno Garcia.

- Tak wysokie zwycięstwo rywali było w pełni zasłużone - skomentował Piotr Plewnia. - Kuriozum w tym spotkaniu, a dokładnie w pierwszej połowie, było natomiast takie, że Miedź nie wykorzystała okazji wypracowanych po swoich składnych akcjach, ale za to bezlitośnie obnażyła nasze błędy. Generalnie przeciwnicy w pełni kontrolowali mecz, a my musimy się skupić na jak najszybszym wyciągnięciu właściwych wniosków z tego niepowodzenia.

Miedź Legnica – Odra Opole 4:0 (3:0)
Bramki: 1:0 Tront – 12., 2:0 Zapolnik – 23., 3:0 Lehaire – 42., 4:0 Garcia – 89.
Miedź: Abramowicz - Martínez, Balcewicz, Hoogenhout, Mijuskovic - Lehaire (70. Pojasek), Dominguez (46. Garcia), Bahaid, Tront (60. Matuszek), Stróżyński (75. Mamis) - Zapolnik (60. Makuch).
Odra: Sapielak - Spychała, Żemło, Tkocz, Petrak (70. Klimek) - Sauczek, Wróbel, Pawlik (60. Trojak), Żak (60. Niziołek), Nowak (70. Maćkowiak) - Czapliński (70. Piech).
Żółte kartki: Garcia - Czapliński.