Forum o pracy zdalnej w środę w Opolu. Każdy może w nim wziąć udział, bo odbywa się online

Edyta Hanszke
Edyta Hanszke
Praca zdalna stała się codziennością przynajmniej części pracowników z województwa opolskiego. Przed epidemią była rzadko wykorzystywaną formą.
Praca zdalna stała się codziennością przynajmniej części pracowników z województwa opolskiego. Przed epidemią była rzadko wykorzystywaną formą. pixabay
Eksperci z urzędów pracy, inspekcji pracy, ale także statystycy, prawnicy, ekonomiści i socjologowie będą dziś mówić o pracy zdalnej podczas forum organizowanego przez WUP w Opolu.

Organizowane online, II Opolskie Forum Zawodowe "Po(d)łączeni – o pracy zdalnej w województwie opolskim" rozpocznie się o godz. 11.00 na stronie opolskirynekpracy-covid19.pl i kanale You Tube https://www.youtube.com/watch?v=bYfrUyKQq9Q&feature=youtu.be

W programie:

  • dr hab. Edyta Szafranek, zastępca dyrektora Urzędu Statystycznego w Opolu, zaprezentuje wyniki opolskich badań poświęconych wykorzystaniu pracy zdalnej. Częściowo powtórzone zostaną ustalenia z badania, jakie przeprowadził WUP w Opolu, nowością będą wyniki badania GUS. Dzięki temu dowiemy się, ile i jakie firmy w regionie aktualnie wykorzystują taką organizację pracy.
  • dr Jolanta Maj z Politechniki Opolskiej opowie o samej pracy zdalnej - czym ona jest, jakie są jej rodzaje, kiedy się sprawdza, a kiedy jej wdrożenie nie jest dobrym rozwiązaniem.
  • prof. SWPS Tomasz Grzyb (Uniwersytet Humanistycznospołeczny z Wrocławia) przedstawi konsekwencje psychologiczno-społeczne pracy zdalnej.
  • dr hab. Monika Gładoch, radczyni prawna, z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, poprowadzi przez gąszcz przepisów i regulacji dotyczących pracy zdalnej w Polsce oraz podpowie, w jak najbardziej prawidłowy sposób rozwiązywać pojawiające się trudności i wątpliwości interpretacyjne w prawie pracy.
  • Przewodnicząca konwentu PUP w województwie opolskim Elżbieta Gabryś podpowie pracodawcom, w jaki sposób skutecznie aplikować o wparcie w ramach KFS, tak aby uniknąć najczęściej pojawiających się błędów. Krajowy Fundusz Szkoleniowy to oferowane przez powiatowe urzędu pracy bezzwrotne źródło środków na szkolenie pracowników.

Forum będzie okazją, aby podsumować dotychczasowe wsparcie udzielone przedsiębiorcom, ale także wskazać zasady, na jakich będzie udzielane wsparcie z KFS w 2021 roku.
Będzie też mowa o tym, w jaki sposób wykorzystać KFS do upowszechnienia i podniesienia jakości pracy zdalnej.

Podane zostaną wyniki krótkiego sondażu przeprowadzonego wśród instytucji szkoleniowych w regionie oraz wśród pracowników PUP.

W trakcie trwania webinarium do dyspozycji słuchaczy będzie ekspert Okręgowego Inspektoratu Pracy w Opolu, Grzegorz Czapla, który był też uczestnikiem wrześniowego seminarium. Postara się on odpowiedzieć na pytania pracodawców i pracowników, którzy mają wątpliwości związane z świadczeniem pracy zdalnej. Kontakt z ekspertem możliwy będzie w godzinach 12:00-14:00 pod numerem tel. 77 443 25 64.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Kto musi dopłacić do podatków?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska