W promocji zapachów opolskiej firmy éclat pomoże Kamila Świerc, Miss Polski Nastolatek Opolszczyzny i miss nto.

W maju ub.r. Kamila Świerc została Miss Polski Nastolatek Opolszczyzny oraz Miss Nowej Trybuny Opolskiej. Jednym ze sponsorów konkursu był opolski producent perfum, firma éclat. W ubiegłym tygodniu 16-letnia miss została ambasadorką tej firmy.

- Jako twarz éclat będzie reprezentować firmę w kampaniach reklamowych perfum w Polsce i na świecie - mówi Roman Furmaniak, właściciel firmy.

Kamila jest już po pierwszej próbnej sesji zdjęciowej w plenerach pałacu w Mosznej, teraz czeka ją praca nad zdjęciami z perfumami w studiu. - W marcu planujemy debiut naszego nowego zapachu. To będzie prawdziwy hit. Zainteresowane nim są szczególnie rynki za granicą - zapowiada Roman Furmaniak.

kamila swierc

Firma éclat (z francuskiego blask) jest jedyną na Opolszczyźnie i jedną z niewielu w Polsce zajmującą się produkcją i tworzeniem nowych perfum.

Działa w Opolu od lipca 2013 roku. - Współpracujemy z laboratoriami we francuskim Grasse, mieście partnerskim Opola, słynącym z produkcji perfum, gdzie opracowywane są nowe zapachy - mówi Roman Furmaniak. - Stamtąd otrzymujemy ekstrakty perfum, a naszą rolą jest przygotowanie ich do sprzedaży, czyli dodanie kolejnych składników, rozlanie do buteleczek, zapakowanie, a jeszcze wcześniej opracowanie wymaganych na rynku badań i zdobycie odpowiednich pozwoleń.

Co roku firma tworzy kilka nowych zapachów, perfumy z Opola trafiają głównie do Europy Zachodniej. W Polsce można je kupić w sklepach internetowych. éclat to kolejny pomysł na biznes Romana Furmaniaka, który wcześniej był m.in. właścicielem przychodni Praxi-dent i prowadził firmę w południowo-wschodniej Afryce.