Fryzjer z Kluczborka daje przykład, jak można prowadzić biznes i chronić przy tym środowisko

Edyta Hanszke
Własną działalność gospodarczą Piotr Staszewski, ekspert projektu proekologicznego, prowadzi od 2002 roku. Ma trzy salony: w Kluczborku, Wołczynie i Gorzowie Śląskim.
Własną działalność gospodarczą Piotr Staszewski, ekspert projektu proekologicznego, prowadzi od 2002 roku. Ma trzy salony: w Kluczborku, Wołczynie i Gorzowie Śląskim. archiwum prywatne
Piotr Staszewski, mistrz fryzjerstwa, został ekspertem projektu "3x Środowisko", który propaguje działania proekologiczne w małych i średnich firmach.

- Organiczne kosmetyki, które stosuję w salonach, zawierają naturalne składniki, dzięki czemu są przyjazne dla środowiska, ale też - co równie ważne - nie są szkodliwe dla zdrowia - mówi Piotr Staszewski.

Przekonuje także, że w salonie fryzjerskim można oszczędzać na wodzie. - Stosując napowietrzacz wody, tzw. perlator, zużywam jej o około 30 proc. mniej, przy tej samej jakości usługi - dodaje. -  Biorąc pod uwagę, że w kraju jest 47 tysięcy salonów, a każdy z nich dziennie zaoszczędzi litr wody, zyskujemy 12 mln litrów rocznie z korzyścią dla środowiska i przedsiębiorców.

Jako dobry pomysł rekomendowany dla salonów fryzjerskich ekspert ogólnopolskiego projektu wskazuje też zastosowanie baterii z termostatem, co pozwala na oszczędzanie wody i prądu, bo szybko uzyskiwana jest żądana temperatura wody.

Własną działalność gospodarczą Piotr Staszewski prowadzi od 2002 roku. Ma trzy salony: w Kluczborku, Wołczynie i Gorzowie Śląskim. Wcześniej pracował w firmie mamy, która namówiła go do pójścia w jej ślady. Zdobył dyplom czeladnika i mistrza, co pogodził ze studiowaniem. Jest wiceprzewodniczącym ogólnopolskiej komisji fryzjersko-kosmetycznej Związku Rzemiosła Polskiego. W ramach projektu brał udział w wyjeździe do wzorcowego ekologicznego salonu fryzjerskiego w Austrii.

Projekt „3 x Środowisko” – „Trzy kampanie integrujące przedsiębiorstwa sektora MŚP i ich otoczenie w działaniach na rzecz ochrony środowiska” przeznaczony jest dla małych i średnich firm. Jego celem jest wzrost świadomości pracowników sektora MŚP w zakresie działań proekologicznych oraz efektywnego wykorzystania energii, wody, papieru i innych surowców.  Jest finansowany z pieniędzy unijnych, potrwa do kwietnia 2016 roku.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska