Fundacja DOM w Opolu od 1991 pomaga niepełnosprawnym. Od środy ma nowy zarząd

Krzysztof Ogiolda
Krzysztof Ogiolda
Fundacja DOM
- Zachowujemy wpływ na fundację i jej charakter, ale przestajemy w niej pracować - mówią Teresa i Kazimierz Jednorogowie.

Państwo Teresa i Kazimierz Jednorogowie poinformowali pracowników i podopiecznych o rezygnacji z bezpośredniego zarządzania fundacją. Ich decyzją jako fundatorów - został powołany nowy zarząd Fundacji DOM, choć jeszcze w niepełnym składzie. Wybrani do niego zostali: prezes zarządu Małgorzata Jagieluk oraz troje wiceprezesów: Izabela Gajdamowicz, kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej, Jolanta Sztorc – kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy oraz Katarzyna Krzempek, kierownik Niepublicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej.

Skład zarządu uzupełniony zostanie jeszcze o nowego kierownika Zakładu Aktywności Zawodowej, który od 1 stycznia 2021 zajmie miejsce obecnego kierownika, Teresy Jednoróg.

Członkiem zarządu przestała być Maryla Wodecka-Szpala. Była pierwszym logopedą, który pracował z fundacyjnymi dziećmi przez 30 lat.

Fundacja DOM działa od 1991 roku. W tym czasie z różnych form terapii i wsparcia skorzystało w niej blisko 7 tysięcy osób niepełnosprawnych.

- Pani Tereso, panie Kazimierzu - ślicznie dziękujemy za dotychczasową pracę na rzecz Fundacji i całej społeczności Opolszczyzny. Mamy nadzieję na więcej! Z całych naszych serc życzymy Wam przede wszystkim dużo zdrowia, energii, odpoczynku i pięknego nowego etapu w życiu – napisali pracownicy fundacji.

- Nie stało się nic szczególnego – zapewnił nto Kazimierz Jednoróg, przez wiele lat członek zarządu i dyrektor fundacji. Mamy coraz więcej lat i pewne kłopoty zdrowotne. Pozostajemy założycielami i fundatorami. Zachowujemy wpływ na charakter pracy fundacji, na kształt zarządu i zmiany w statucie. Natomiast nie będziemy już w fundacji pracować, przekazując pałeczkę młodszym.

od 7 lat
Wideo

iPolitycznie - Radosław Fogiel

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska