Fundacja "Dr Clown" przekaże zabawki na oddziały pediatryczne pięciu opolskich szpitali

Iwona Kłopocka-Marcjasz
Iwona Kłopocka-Marcjasz
W piątek, 2 października, przypada Światowy Dzień Uśmiechu. Z tej okazji Fundacja „Dr Clown” przekaże zabawki na oddziały pediatryczne w całej Polsce, w tym także do pięciu szpitali w województwie opolskim.

Fundacja „Dr Clown”, która na co dzień prowadzi unikalny program „terapii śmiechem” w szpitalach i placówkach specjalnych, z okazji Dnia Uśmiechu chce zwrócić uwagę na dobroczynne właściwości uśmiechu.

A tych jest bardzo wiele - od dotleniania i wzmacniania odporności, przez poprawę koncentracji i kreatywności, po poprawę samopoczucia i wzmacnianie więzi międzyludzkich.

Finałem trwającej od tygodnia akcji będzie przekazanie przez Fundację „Dr Clown” klocków na 73 oddziały pediatryczne w całej Polsce, w tym do szpitali w Nysie, Prudniku, Brzegu, Oleśnie i Strzelcach Opolskich.

W piątek zostanie ogłoszony także konkurs dla placówek, w którym do wygrania będzie aż 100 zestawów z zabawkami dla najmłodszych o łącznej wartości 120 tys. zł. Zgłoszenia będą przyjmowane do 14 października. Uczestnikiem konkursu może być organizacja pozarządowa (fundacja, stowarzyszenie) oraz jednostka samorządu terytorialnego (np. ośrodek pomocy społecznej, szkoła), które realizują działania w zakresie prowadzenia placówek opiekuńczo-wychowawczych wsparcia dziennego dzieci i młodzieży lub opiekują się stałą grupą dzieci (w szczególności świetlice środowiskowe, socjoterapeutyczne, ogniska wychowawcze, domy dziecka i inne placówki edukacyjne i wychowawcze, pracujące z dziećmi i młodzieżą ze środowisk niezamożnych).

Szczegóły na stronie www.drclown.pl/konkurs-placowki.

Fundacja „Dr Clown” od 1999 r. realizuje program „terapii śmiechem” w szpitalach, placówkach specjalnych, edukacyjnych
i opiekuńczych.
Doktorzy Clowni przebrani w fantazyjne stroje i z kolorowymi noskami na twarzach, za pomocą klaunady, iluzji, interaktywnych zabaw i empatycznych rozmów niosą uśmiech i wspierają proces zdrowienia. Co roku wolontariusze Fundacji „Dr Clown” docierają w ten sposób do ponad 60 tys. podopiecznych przebywających w szpitalach i różnego rodzaju placówkach
w ponad 80 miastach w całej Polsce.

Z powodu epidemii COVID-19 wizyty wolontariuszy Fundacji „Dr Clown” w szpitalach i placówkach zostały wstrzymane do odwołania w całej Polsce, ale program „terapii śmiechem” kontynuowany jest wirtualnie za pośrednictwem mediów społecznościowych #wirtualnaterapiaśmiechem oraz na stronie www.drclown.pl/strefausmiechu. Rodzice mają możliwość umawiania dzieci na indywidualne wizyty online z Doktorami Clownami w ramach Śmiechofonu.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak postępować, aby chronić się przed bólami pleców

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska