Fundacja Górażdże wsparła walkę z koronawirusem

Materiał partnera zewnętrznego
Organizacje otrzymały granty do 10 000 złotych.
Organizacje otrzymały granty do 10 000 złotych.
6 podmiotów z terenu gminy Gogolin otrzymało dotację na zakup sprzętu i środków ochrony osobistej oraz na działania i inicjatywy związane z szeroko rozumianą prewencją i walką z pandemią COVID-19.

Stowarzyszenie Górażdże „Skalna Wieś” oraz Stowarzyszenie „Wykuwamy Przyszłość” w Choruli otrzymało grant na zakup rękawiczek, masek ochronnych, środków dezynfekujących dla mieszkańców miejscowości Górażdże i Chorula.

Dotację na zakup środków ochrony osobistej, ale również materiałów do szycia maseczek otrzymało także Stowarzyszenie Ziemia Malińska.

Pieniądze trafią również do Domu Spokojnej Starości „Św. Barbara” w Kamionku na zakup środków dezynfekujących, środków ochrony indywidualnej, ozonatora i jonizatora oraz (jeśli zajdzie taka potrzeba) koncentratora tlenowego lub innego sprzętu medycznego. Pozyskaną dotację Ochotnicza Straż Pożarna w Odrowążu przeznaczy na zakup wyposażenia mającego zastosowanie do organizacji miejsc kwarantanny (śpiwory, łóżka polowe, najaśnica akumulatorowa, nagrzewnica olejowa oraz czujnik tlenku węgla), a Ochotnicza Straż Pożarna w Gogolinie na zakup środków ochrony indywidualnej (maski, rękawiczki, gogle, przyłbice, odzież ochronna, środki dezynfekcyjne).

W imieniu grantobiorców, samorządu oraz całej społeczności lokalnej gminy Gogolin z całego serca dziękujemy za udzielone wsparcie zarówno zarządowi Fundacji Górażdże „Aktywni w Regionie”, jak również zarządowi Górażdże Cement SA.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska