Fundacja im. Julii Bonk szykuje gwiazdkę dla ciężko chorych dzieci

Mirela Mazurkiewicz
Mirela Mazurkiewicz
Aby pomagać skutecznie hospicjum przygotowało listę najpotrzebniejszych rzeczy dla każdego dziecka. Niespodzianki również będą mile widziane  zwłaszcza, że domowe hospicjum pomaga nie tylko nieuleczalnie chorym dzieciom, ale również ich bliskim.
Aby pomagać skutecznie hospicjum przygotowało listę najpotrzebniejszych rzeczy dla każdego dziecka. Niespodzianki również będą mile widziane zwłaszcza, że domowe hospicjum pomaga nie tylko nieuleczalnie chorym dzieciom, ale również ich bliskim.
Akcję „Mała Gwiazdka” organizuje fundacja im. Julki Bonk. Świąteczne prezenty trafią do podopiecznych domowego hospicjum dla dzieci.

- Nasza córeczka była pod opieką domowego hospicjum, więc doskonale wiemy, jak ważne jest wsparcie - opowiada Barbara Bonk, mama Julii. Dziewczynka przedłużający się poród przypłaciła poważnym niedotlenieniem mózgu. - Julci już nie pomożemy, ale jest mnóstwo inny dzieci, którym możemy ulżyć w cierpieniu.

Po śmierci córeczki państwo Bonkowie założyli fundację „Walcz o mnie”, której patronką jest Julia. To właśnie pod jej auspicjami organizowana jest akcja „Mała Gwiazdka”. - Na naszym facebookowym profilu można znaleźć imiona dzieci, które czekają na pomoc oraz listę rzeczy, które są im potrzebne - mówi Barbara Bonk. - To są podstawowe artykuły, takie jak pampersy, chusteczki nawilżane, bielizna.

Zebrane dary trafią do podopiecznych Domowego Hospicjum dla Dzieci w Opolu, które pomaga nieuleczalnie chorym dzieciom i ich rodzinom. W tej chwili hospicjum ma pod opieką 16 dzieci. Najmłodsze z nich ma 6 miesięcy. Najstarsze - 17 lat.

- Święta to taki szczególny czas. Jestem przekonana, że dzięki tej akcji nasi podopieczni choć na chwilę będą mogli zapomnieć o chorobie - mówi Sylwia Sikorska-Stach z domowego hospicjum. - Choroba dziecka wiąże się z ogromnymi wydatkami, dlatego jak tylko możemy, staramy się odciążać rodziców. Miło nam, że za sprawą fundacji państwa Bonków w tę pomoc mogą się włączyć wszyscy opolanie.

Aby pomagać skutecznie hospicjum przygotowało listę najpotrzebniejszych rzeczy dla każdego dziecka. Niespodzianki również będą mile widziane zwłaszcza, że domowe hospicjum pomaga nie tylko nieuleczalnie chorym dzieciom, ale również ich bliskim.

- Niektóre z naszych dzieci mają rodzeństwo, które czuje, że w domu dzieje się coś niedobrego. Dlatego zależy nam, aby oni również dostali gwiazdkowy prezent, który choć trochę osłodzi im te trudne chwile - mówi Sylwia Sikorska-Stach.

Jak pomóc?

Imiona dzieci wraz z potrzebnymi im artykułami znajdziecie na facebookowym profilu Fundacji im. Julki Bonk „Walcz o mnie”. Zbiórka tym razem dotyczy nie pieniędzy, ale konkretnych produktów, takich jak pieluchy, chusteczki, kosmetyki, zabawki, ubrania (informację o rozmiarach znajdziecie na profilu fundacji).

Paczki można przesyłać na adres: Barbara Bonk, Joanna Bonk ul. 1-go Maja 112/15 45-357 Opole. Można je również dostarczyć osobiście (na terenie Opola organizatorzy akcji są w stanie sami je odebrać).

Zbiórka trwa do 15 grudnia.

Więcej informacji na temat akcji możecie uzyskać pod numerem telefonu: 781 237 075.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska