Funkcjonariusze KAS z Opola podczas pandemii udaremnili przemyt 5,5 mln papierosów, nielegalny wywóz materiałów medycznych czy paliwa

Sławomir Draguła
Sławomir Draguła
Opolscy celnicy kontrolują transporty towarów na przejściach granicznych.
Opolscy celnicy kontrolują transporty towarów na przejściach granicznych. KAS Opole
Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej w ramach walki z pandemią koronawirusa prowadzą kontrolę przywozu i wywozu towarów na granicy polsko-czeskiej. Z sukcesami. Co znajdują?

W okresie stanu epidemii funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z Opola pełnią służbę na dwóch przejściach granicznych w Głuchołazach i Trzebini.

W związku z pandemią koronawirusa, zamknięciem granic i wzmożonymi kontrolami, opolscy funkcjonariusze celno-skarbowi zatrzymują coraz więcej kontrabandy.

Od połowy marca skontrolowaliśmy łącznie ponad 10,5 tysiąca pojazdów ciężarowych dokonujących wywozu i przywozu towaru przez granicę polsko-czeską, pod kątem jego rodzaju i legalności - informuje Agnieszka Jóźwin-Dalecka, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Opolu.

W wyniku przeprowadzonych kontroli opolska KAS wykryła i udaremniła m.in. przemyt ponad 5,5 milionów sztuk papierosów. Kontrabanda ukryta była w transporcie z przeterminowanymi płatkami owsianymi. Gdyby nielegalny ładunek trafił do sprzedaży, straty Skarbu Państwa wyniosłyby ponad 5 mln zł.

Funkcjonariusze KAS zapobiegli też wywozowi wyrobów medycznych i środków do dezynfekcji bez wymaganej prawem dokumentacji.

Chodzi trzy tysiące opakowań żelu antybakteryjnego i sześciu tysięcy termometrów, które próbowano wywieźć przez przejście graniczne w Trzebini.

Funkcjonariusze KAS zatrzymali też transport 11 ton oleju palmowego bez wymaganych dokumentów. Kierowca został ukarany mandatem karnym w wysokości 5 tys. zł, natomiast wobec przewoźnika zostanie wszczęte postępowanie administracyjne.

W ich ręce wpadł również niezarejestrowany w systemie SENT transport benzyny.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Inflacja będzie rosnąć, nawet do 6 proc.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska