Funkcjonariusze służb mundurowych: - Rząd robi oszczędności naszym kosztem

Foto Krzysztof ŚwiderskiZaktualizowano 
Od lewej: Jan Religa, Czesław Tuła, Ignacy Krasicki.
Od lewej: Jan Religa, Czesław Tuła, Ignacy Krasicki. foto Krzysztof Świderski
Nie prosimy o nic nadzwyczajnego - mówili dziś na konferencji prasowej członkowie Federacji Związków Zawodowych Służb Mundurowych Województwa Opolskiego. - Chcemy tylko by nie zabierano nam tego, co już nam dano.

Związkowcy z wojska, policji, straży pożarnej, służby więziennej i innych służb mundurowych chcą, by ich wynagrodzenia były waloryzowane zgodnie ze wskaźnikiem inflacji.

- Projekt takiego rozwiązania powstał w Sejmie, jednak rząd zamierza robić oszczędności naszym kosztem i zamiast tego proponuje, by zasiłki chorobowe funkcjonariuszy zmniejszyć o 20% - mówił oburzony Czesław Tuła, przewodniczący Zarządu Okręgu NSZZ Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa. - Szykowane są także niekorzystne dla nas zmiany w systemie emerytalnym.

Związkowcy zaprosili na konferencję opolskich parlamentarzystów. Zaproszenie przyjął tylko Jan Religa (PiS), który obiecał, że zajmie się w Sejmie poruszonymi przez związkowców problemami.

- Teraz się nikt nami nie interesuje, ale jak będą się zbliżać wybory, to wszyscy przyjdą - mówił z goryczą Ignacy Krasicki, przewodniczący opolskiego NSZZ Policjantów.

polecane: Flesz - e-papieros zagraża zdrowiu

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 39

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

No a za to pracownik cywilny to się napracuje,chyba jak parzy sobie kawy i lata na papieroski co pięć minut.Etatowi pracownicy cywilni wysługują się osobami na stażu z UP a sami robią tylko dobre wrażenie.No i nie wiem z skąd te dane odnośnie mundurówki, z 3000 zł to chyba bierze Pani mąż w komendzie głównej bo policjanci z drogi to mają 750 zł.Po za tym każdy może wstąpić w szeregi mundurowych.Problem jest w tym iż niektórzy ludzie z wyższym wykształceniem nie zdają egzaminu z wiedzy ogólnej o strukturze państwa i z wf i takich to najbardziej boli że nie mają takich wypłat. A ja myślę że takie służby powinny być dobrze opłacane i wyposażone bo są po to aby w razie czego pomóc. Tylko nikt nie pamięta że policjańci pracują w świątek piątek i niedziele w nocy i w dzień.

G
Gość
Cywil w tej formacji zawsze był i jest na przegranej pozycji. Zarabia 50% tego co policjant , zwolnienie chorobowe wypłacane 80%, jest postrzegany jako konkurencja dla nie zawsze douczonych policjantów. Tych pracowników aż szkoda.
Większość z nich musi uczestniczyć w konkursach aby uzyskać tam zatrudnienie . Z ostatnich naborów wynika , że prawie wszyscy są albo po licencjacie albo po studiach magisterskich .Pracują jak woły , często z brakiem poszanowania ze strony policjantów. Policjanci w wielu przypadkach to paniska już od pierwszego miesiąca służby, wystarczy że taki dostanie legitymację i broń służbową, a jaka jest kultura niektórych, wiedza, umiejętność komunikowania się , wszyscy wiemy. Co najmniej 30% kwalifikuje się na zsyłkę do szkoły - nawet podstawowej.
Pracownik cywilny policji , z 15-letnim stażem , z wyższym wykształceniem , nie ma szans aby netto otrzymać 2000 zł. ,każdy policjant wstępujący do służby takie pieniądze ma.
Nie każda służba, nie każde mundurowe stanowisko to zagrożenie, stąd panowie policjanci , trochę umiaru w tym krzyku.
Kolega z mojej klasy , ledwo skończył podstawówkę, następnie ledwo zrobił średnie wykształcenie , ale teraz panisko na włościach, dom, samochód, na rączkę 2300 zł. Inni wybrali solidną naukę, pokończyli studia i ledwo wiążą koniec z końcem.
NIE NAUKA A CHĘĆ SZCZERA ZROBI Z CIEBIE OFICERA. Ostatnio w TVN pokazano materiał jak wygląda edukowanie w WSO Szczytno na oficerów policji - wóda, wóda,dziwki itp.
Mniej krzyku panowie. Jak wam rzeczywiście będzie ciężko to społeczeństwo się o was upomni.
Póki co zarabiacie nie mniej jak 2200 zł. , raz w roku otrzymujecie ekwiwalent za umundurowanie , tez prawie 3000 zł. , raz w roku otrzymujecie nagrodę roczną - 13 tkę, no i macie te zazdroszczone wam 40% po wysłużeniu 15 lat.
Za szczególne wyniki w służbie otrzymujecie nagrody pieniężne , piszę za szczególne a nie za zatrzymanie babci na rowerze za niemanie świateł.
Zawsze możecie wybrać : pójść na studia , przekwalifikować się na pracownika cywilnego policji, pracować za 1300 zł. bez w/w dodatków , albo skończyć studia i szukać w cywilu pracy przez 2 lata i to za 1200 zł.
Trochę POKORY panowie, wiadomo każdy chce więcej, a może niektórzy z was mają problem nie tylko z poprawnym pisaniem a jeszcze z liczeniem ???. Napisałem niektórzy - szczególnie ci, co to w policji "nie zdążyli się jeszcze rozpakować" , ale jak opowiadają po knajpach, to wykryli już nawet te zabójstwa i włamania, których jeszcze nie było.
Teraz wiadra w dłoń i możecie lać na mnie pomyje, bo konstruktywnych dyskusji nie tolerujecie.
s
sandman

Hehe....rozbawiła mnie wypowiedz tego związkowca i jego ukryta groźba o sparaliżowaniu kraju przez policjantów wykonujących dokładnie i sumiennie swoją pracę...otóż drogi panie...wystarczyłoby ,żeby dokładnie i zgodnie z przepisami swoją pracę wykonywali np. energetycy a pół Polski byłoby bez prądu,więc nie strasz pan i bzdur nie wygaduj bo sparaliżować kraj może wiele grup społecznych bez problemu,nie tylko policjanci.

z
zakrecony
Panowie !!!

Ktoś tutaj robi idiotów z policyjnego środowiska.
Dzisiaj na telegazecie /TVP-1/ wyczytałem komunikat , że Związek Policjantów wyraził wreszcie zgodę , określaną mianem przełomu.
Zgadza się na wydłużenie czasu służby o 10 a nawet 15 lat. Próg przejścia na minimalną emeryturę to 20 lub 25 lat służby , pod warunkiem ukończenia 50-ciu lat życia.
Telegazeta napisała, że wreszcie NSZZ chce rozmawiać z Rządem, podała to w ślad za Gazetą Wyborczą.

Po co zatem ten młyn ? , kto konsultował takie stanowisko ?.
Ha, ha, ha, hi, hi, hi - tylko zaopatrzenie w cebulę , jabłka i ziemniaki.

TVN wiadomości godz. 19.00 - inf. plus wypowiedź szefa policyjnych związków .
/Panowie to po cholerę te wasze wyjazdy na manify do stolicy jak teraz sami poszliście na kolanach do rzadu - a TUSK i Schetyna mówią ''nareszcie'' i ustawę są w stanie przygotować ''od ręki''- TAK JAK CHCIELI OD 2-ch lat.
c
czytelnik

Panowie !!!

Ktoś tutaj robi idiotów z policyjnego środowiska.
Dzisiaj na telegazecie /TVP-1/ wyczytałem komunikat , że Związek Policjantów wyraził wreszcie zgodę , określaną mianem przełomu.
Zgadza się na wydłużenie czasu służby o 10 a nawet 15 lat. Próg przejścia na minimalną emeryturę to 20 lub 25 lat służby , pod warunkiem ukończenia 50-ciu lat życia.
Telegazeta napisała, że wreszcie NSZZ chce rozmawiać z Rządem, podała to w ślad za Gazetą Wyborczą.

Po co zatem ten młyn ? , kto konsultował takie stanowisko ?.
Ha, ha, ha, hi, hi, hi - tylko zaopatrzenie w cebulę , jabłka i ziemniaki.

e
ewa

"Rząd robi oszczędności naszym kosztem" ??????

Bez przesady. Rząd robi oszczędności kosztem wielu innych grup społecznych, ale nikt tak nie płacze i nie organizuje strajków.

Emerytura po 15 latach pracy ??? To jest skandal !!!! Niech mundurowi pokażą drugi taki kraj, gdzie policjant/żołnierz może iść tak szybko na emeryturę, nie odprowadzając ZUS-u od swoich zarobków.

Zgodziłabym się tylko pod jednym warunkiem na tak wczesne emerytury: brak możliwości podjęcia jakiejkolwiek pracy, skoro poszedłeś na emeryturę to znaczy, że się wypaliłeś zawodowo, zmęczyła cię praca to siedż na emeryturze i nie zabieraj pracy tym, którym pracować się chce.

p
puł.Trautmann

Żal, żadna grupa społeczna tak nie gardzi ludźmi jak policja.

a
abcd55
Jak się chłopie doczołgałeś z meliny pod klawiaturę ?. Walnij jeszcze setę za zdrowie własne bo za rozum nie ma sensu i kładź się w swój barłóg.
Serdecznie pozdrawiam - twój dzielnicowy .

Panie władzo weż pałe jedz pod belweder i leej robotników którzy domagają się podwyżki
c
cywil
Jak mówią stare powiedzenia: "Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia" oraz "Każdy kij ma dwa końce".
1.Służba diametralnie różni się od pracy.Coś takiego jak polecenie ( rozkaz nie "gazeta") nie śni się tym, którzy nie zaznali tej "przyjemności".Coś takiego jak RODZINA niestety nie jest na pierwszym miejscu- dzień czy noc, wążne chwile w gronioe rodziny, święto czy dzień powszedni w praktyce nie ma różnicy .Czy pada czy świeci słońce, gradobicie a może huragan, bezwzględu na porę dnia - masz być dyspozycyjnym.Widok tragedii ludzkich, konieczność osobistego w nich udziału - to super działa na psychikę "pracownioka"- funkcjonariusza.Coś takiego jak narażanie życia, to normalność .Coś takiego jak poważna odpowiedzialność za decyzje( w większości w bardzo trudnych sytuacjach) to chleb codzienny.Niewystarczajace środki finansowe na utrzymanie sprzętu i jednostek to tylko mały szczegół. Konieczne okresowe szkolenia w ramach długich delegacji i długotrwała nieobecność w domu- to kolejne "przyjemności służby" .Konieczność posiadania "odpowiedniego" stanu zdrowia lub wyrzucenie ze słuzby....Biurokracja na najwyższym szczeblu rozkładająca normalne funkcjonowanie - w sumie tak jak wszędzie..Czemu jeszcze są chętni do służby gdy faktyczna pensja funkcjonariusza daleko odbiega od statystycznej średniej.....?
Odp. tylko pozostałe resztkowe przywileje służb odpowiedzialnych za B E Z P I E C Z E Ń S T W O, które w planach mają być zabrane ......
2.Funcjonariusz tylko w wyobraźni wie co to "normalna praca".
3.Każdy ma prawo próbować zostać funkcjonariuszem .... tylko musi spełnić w y m w a g a n i a !
4.Co pokaże przyszłość ............. i jak będzie wyglądać "stan bezpieczeństwa" ............?

No "branzowcu" a wytłumacz mi czym sie rózni "rozkaz" w sluzbach mundurowych od "polecenia sluzbowego" w zakladach cywilnych? Spróbuj nie wykonac rozkazu-wiadomo czym grozi, a spróbuj nie wykonać polecenia słuzbowego to usłyszysz
od prywaciarza najłagodniej, że jakci sie nie podoba to sie mozesz zwolnić, albo wyp..... z zakładu albo ci nie wypłaci w terminie pensji, stary co ty porównujesz, ty wisz jak sa traktowani ludzi w normalnych zakładach? Oczywiscie nie wszedzie i nie wszyscy Pozdro.
w
wiedzacy
Jak się chłopie doczołgałeś z meliny pod klawiaturę ?. Walnij jeszcze setę za zdrowie własne bo za rozum nie ma sensu i kładź się w swój barłóg.
Serdecznie pozdrawiam - twój dzielnicowy .

Od psów pozdrowien nie przyjmuje
g
glina
A powiedziec ci psie kto z was w Opolu jest na emeryturze i dalej pracuje na tym samym stanowisku? I ma dwa dochody? Niejaki pan N. z obsług technicznych. A ile psie odprowadziłes składek na ZUS? Patrzyłes na pasku? Chwyc pałe w reke i na Metalchem zadupiaj bo tam znaki drogowe łebki pokrzywily o 90 stopni a kosz betonowy leży w zatoczce. chyba, że cie strach oblecial.

Jak się chłopie doczołgałeś z meliny pod klawiaturę ?. Walnij jeszcze setę za zdrowie własne bo za rozum nie ma sensu i kładź się w swój barłóg.
Serdecznie pozdrawiam - twój dzielnicowy .
c
ciekawski

Tak za cywilami nie ma się kto wstawić. Jeszcze ukochany premier zamroził podwyżki- policjanci głośno krzyczą,a o cywilach wyrobnikach cisza!Nie mamy dodatków tylko goła pensja góra 1300 zł- czyste szaleństwo.Odpowiedzialność ogromna,stres,roboty od groma i nikt tego niedocenia.

w
wiedzący
Pracuje w mundurówce kilka lat, mam wyższe wykształcenie i jakoś nie zarabiam 5000zł, a tylko 2000zł, nie mam zniżek na pociągi itp. Służba w ciągłym stresie do tego deb***ne żądania i oczekiwania społeczeństwa (uwierzcie mi wiem co piszę!!). Co do tych 15 lat to nikt z Was nie pisze, że owszem ale wtedy należy się 40% emerytury
Ps. Ciekami mnie kto wam naopowiadał o super przywilejach i dlaczego Wam "najgłośniej" tu się wypowiadającym jak "palą" się tyłki to lecicie do telefonu i wybieracie 997, 998, itp z największymi pierdołami.

A wy i tak macie to w doopie. Tak po 15 latach jest 40% ale co roku rosnie o 2,3% tego nie dopisałes. I to, że możesz sobie dorobić 100% bez zawieszenia emerytury. Jak ja was nie lubię.
w
wiedzący
W takiej KOMUNIE żył i pewnie w służbach mundurowych pracował twój tatuś, dysponujesz danymi z przed 30-tu lat.
Skandalem jest to, że wypisujesz takie głupoty.
SPRAWDZA SIĘ STEREOTYP - Do garów a nie do kompa !!!.

A powiedziec ci psie kto z was w Opolu jest na emeryturze i dalej pracuje na tym samym stanowisku? I ma dwa dochody? Niejaki pan N. z obsług technicznych. A ile psie odprowadziłes składek na ZUS? Patrzyłes na pasku? Chwyc pałe w reke i na Metalchem zadupiaj bo tam znaki drogowe łebki pokrzywily o 90 stopni a kosz betonowy leży w zatoczce. chyba, że cie strach oblecial.
e
emerytka
Często sa to ludzie z wykształceniem zawodowym lub średnim pracują 15 lat, zarabiają srednio po 2500 zł netto nie odprowadzają składek ZUS i wszystkie zwolnienia lekarskie płatne 100 % , do tego dochodza bezpłatne sanatoria, i wczasy dla rodzin !!!! TO SKANDAL !!! Ci któzy ukończyli studia wyższe zarabiaja średnio po 5000 zł netto po 15 latach maja takie jak pensje emerytury !!!!! czyli po 2500 i 5000 zł netto wiem to wszystko bo mój mąż pracuje już 19 lat w zakładzie karnym jestem oburzona taka polityka społeczną !!! Powiem więcej Ci emerycie zatrudniaja sie na tych samych stanowiskach z taka sama pensją albo zatrudnia ich Urząd Wojewódzki- administracji takiej tam jest ponad 40 %. TO PRAWDZOWY SKANDAL !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Na fundusz emerytalny też nie wpłacają - dobrze mają - i emerytury wysokie. Nie powinni narzekać.
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3