Futbol amerykański. Towers Opole pokonał Tytanów Lublin i zagra w finale LFA2

Zawodnicy Towers już mogą zaliczyć ten sezon do udanych.
Zawodnicy Towers już mogą zaliczyć ten sezon do udanych. materiały klubowe/Alicja Dubiel
Nasi futboliści amerykańscy, którzy ukończyli fazę zasadniczą na 2. miejscu w grupie B, zapewnili sobie awans dzięki półfinałowej wygranej 41:28 w wyjazdowym boju z Tytanami Lublin, zwycięzcą grupy A.

Oba zespoły przystąpiły jednak do play-off z identycznym bilansem 4 zwycięstw i 2 porażek. Przebieg rywalizacji potwierdził, że prezentują zbliżony poziom.

Pierwsza połowa ułożyła się minimalnie lepiej dla Towers, którzy na półmetku wygrywali 20:14.

Po przerwie natomiast opolanie wpadli w lekkie tarapaty, ponieważ pod koniec 3. części gry to Tytani objęli minimalne prowadzenie 27:26. Nasz zespół zareagował jednak w najlepszy z możliwych sposobów i końcówka należała już do niego.

Finałowym rywalem Towers będzie Wataha Zielona Góra. Mecz ten odbędzie się 4 sierpnia w Zielonej Górze. Dotychczasowe dwa starcia w obecnym sezonie z tym rywalem kończyły się porażką „Wież”.