Futsal. Agata Sobkowicz zdobyła pięć goli dla kadry

Klaudia Golasz
Reprezentantki Polski w futsalu i zawodniczki Rolnika B. Głogówek (od lewej): Ilona Sotor, Magdalena Łuczak-Wojcik, Agata Sobkowicz i Maria Hadelko. Klaudia Golasz
Reprezentacja Polski, z zawodniczkami Rolnika B. Głogówek w składzie, zagrała towarzyskie mecze z wymagającymi Ukrainkami.

Dwumecz z reprezentacją Ukrainy zakończył się idealnym remisem. W pierwszym spotkaniu piąta drużyna świata wyraźnie przewyższała polski zespół, wygrywając 5-3. W rewanżu w takim stosunku wygrały biało-czerwone.

Od początku w powołanej osiem miesięcy temu kadrze narodowej są cztery Opolanki: Ilona Sotor, Magdalena Łuczak-Wojcik, Agata Sobkowicz i Maria Hadelko.

Nasze piłkarki, występujące zarówno na zielonej murawie jak i w hali w barwach Rolnika B. Głogówek, to dwukrotne brązowe medalistki mistrzostw Polski w futsalu. Szeroką ławą weszły do kadry seniorek, którą prowadzi Piotr Siudziński.

Polska drużyna rozpoczęła pierwszy mecz z Ukrainkami dość ostrożnie i po kilku minutach przegrywała 0-2. Nie podłamało to jednak zespołu, który podjął walkę. Po dwóch indywidualnych akcjach i trafieniach Sobkowicz doprowadził do remisu. Po przerwie Polki zagrały odważniej, ale nie utrzymały korzystnego wyniku.

Ważne

Ważne

Piłkarki Rolnika B. Głogówek przegrały w 1/8 finału Pucharu Polskim z Unią Racibórz 0-5. Pieciokrotny mistrz Polski przed przerwą nie zachwycił, mecz był słabym widowiskiem, a przyjezdne zdobyły jedyną bramkę z rzutu karnego. W drugiej części pojawiły się w szeregach Unii trzy nowe zawodniczki, a Rolnik zmuszony został do obrony.

Rolnik B. Głogówek - Unia Racibórz 0-5 (0-1)
0-1 Chudzik - 40., 0-2 Mika - 68., 0-3 Chudzik - 75., 0-4 Jaszek - 80., 0-5 Jaszek - 90.
Rolnik: Rudner - Stroka (75. Kołodziejska), Kościelniak, Bielska, Suchanek - Kiersztajn (90. Bienkowska), Pawłowska (77. Globisz), Sotor, Sobkowicz - Gogolin, Hadelko (85. Pardus). Trener Stanisław Dyja.

Do rewanżu nasze piłkarki przystąpiły po świetnie odrobionej pracy domowej. Już w 18 sekundzie długie podanie przecięła Sobkowicz i było 1-0.

Minutę później nasze reprezentantki wygrywały już 2-0, ale jakby rozprężone szybkim prowadzeniem Polki dały sobie wbić gola kontaktowego.

Po przerwie Sobkowicz podwyższyła na 4-1, a następnie postawiła kropkę nad "i" ustalając w ostatniej minucie wynik spotkania na 5-3.