Futsal. Duża zaliczka piłkarek z Głogówka. Finał tuż, tuż

W akcji Ilona Sotor.
W akcji Ilona Sotor. Sławomir Jakubowski
Strzelec Rb Gorzyczki Głogówek wygrał swój pierwszy mecz ćwierćfinałowy Ekstraligi futsalu kobiet z Kotwicą Kórnik 4-1 i jest bliżej awansu do turnieju finałowego, który odbędzie się w Poznaniu.

Pierwsza połowa spotkania "Rolniczek" z trzecim zespołem drugioej grupy - Kotwicą Kórnik była dosyć wyrównana, obie drużyny miały sporo dobrych sytuacji jednak bardzo dobrze w tym dniu dysponowane były bramkarki . Pierwsza bramka w Kórniku padła jednak już w 5 minucie. Zdobyły ją miejscowe, wykorzystując błąd w defensywie Strzelca.

W odpowiedzi w 12 minucie do remisu ładnym strzałem z dalszej odległości doprowadziła Katarzyny Rudner, wykorzystując dokładne dogranie Emilii Pawłowskiej. W końcowych sekundach pierwszej połowy po przechwycie Ilona Sotor trafia jeszcze w słupek, a wynik do przerwy nie uległ zmianie.

W drugiej części Opolanki miały przewagę i w 26 minucie po bramce Katarzyny Bąk ( powrót po kontuzji ) objęły prowadzenie. Rywalki stwarzały sobie sytuacje jednak ich strzały mijały światło bramki albo na posterunku była Magdalena Religa. W 36 minucie spotkania szybką kontrę wyprowadziły za to przyjezdne, a akcję Sotor - Pawłowska na bramkę zamieniła Katarzyna Bąk. W ostatniej minucie meczu nasze dziewczyny podwyższyły na jeszcze na 4-1 za sprawą Sotor i asysty Pawłowskiej.

W końcowych sekundach meczu Strzelec dwukrotnie miał jeszcze szansę na efektowniejszą wygraną po przedłużonych rzutach karnych jednak Sotor strzeliła obok bramki a strzał Pawłowskiej wybroniła bramkarka.

Przed rewanżem, który zostanie rozegrany w Gorzyczkach 20 lutego o godzinie 16.00 w lepszej sytuacji znajdują się nasze piłkarki. To one są bliżej finału w Poznaniu, który odbędzie się w ostatni weekend lutego.

Kotwica Kórnik - Strzelec RB Gorzyczki Głogówek 1-4 (1-1)
1-0 Cerajewska - 5., 1-1 Rudner - 12., 1-2 Bąk - 26., 1-3 Bąk - 36., 1-4 Sotor - 39.
Kotwica: Blige - Godlewska, Weber, Chojnacka, Cerajewska, Nowak, Jędraszyk, Zagajska, Boguszyńska, Jacewicz.
Strzelec: Religa, Kołodziejska - Rudner, Pawłowska, Sotor, Bąk, Sukiennik, Suchanek, Ejzel, Dubiel, Duda, Kościelniak, Kiersztajn.