Futsal. Piłkarki z Głogówka czwarte w ekstralidze

Klubowe
W finale rozgrywek ekstraklasy kobiet zespół z Głogówka zajął najgorsze dla sportowca 4. miejsce, przegrywając mecz półfinałowy i o brązowy medal.

W tym sezonie rywalizacja w krajowej elicie wyglądała nieco inaczej, gdyż toczyła się w dwóch grupach. Do zmagań o tytuł futsalowego mistrza Polski przystąpiło w sumie 12 zespołów, a w części zasadniczej dwie najlepsze z każdej grupy awansowały do Final Four, który odbył się w Poznaniu.

Nasz zespół występujący pod szyldem Strzelec RB Gorzyczki Głogówek w pierwszym spotkaniu zmierzył się z najlepszym w drugiej grupie AZS-em UAM Poznań. Po twardym meczu gospodynie w bardzo dobrym stylu zapewnił sobie wygraną 5-2. Nasz zespół od 9. minuty przegrywał, a w końcówce pierwszej części stracił jeszcze dwa gole. Po przerwie trafiły co prawda Daria Kasperska i Emilia Pawłowska, ale szans na odrobienie strat nie było.

W walce o brązowy medal nasze wicemistrzynie kraju z poprzedniego roku spotkały się z doskonale sobie znanym Golem Częstochowa. Zespół ten wcześniej uległ obrońcy tytułu AZS UJ Kraków. W meczu o 3. lokatę „Rolniczki” straty musiały odrabiać już od 5. min. W efekcie zaryzykowały grały odważnie, ale to się nie opłaciło, bo rywali je kontrowały i podwyższył na 3-0. Tylko honorowego gola zdołała zdobyć Daria Kasperska.

- Zagraliśmy słaby mecz z Golem, brakowało nam dokładności, szybkości i szczęścia – podsumowała Katarzyna Rudner. - Przespacerowałyśmy pierwsza połowę, a później minuty nieubłaganie uciekały coraz szybciej i niestety wracamy do domów z czwartym miejscem. Najgorszym dla sportowca. Dziękuję jednak drużynie za cały sezon, a rywalkom gratuluję medali.

W finale mistrz poprzednich dwóch sezonów został zdetronizowany przez AZS Poznań, który pokonał krakowianki 2-1. Na pocieszenie Opolanek pozostał im tytuł najlepszej strzelczyni ekstraligi dla Ilony Sotor. Zdobyła ona w sumie 29 bramek, o dziewięć więcej od kolejnej piłkarki.

Strzelec występował w składzie: Magdalena Rudner, Barbara Kołodziejska - Katarzyna Rudner, Emilia Pawłowska, Ilona Sotor, Daria Kasperska, Maria Hadelko, Anna Suchanek, Aleksandra Dubiel, Kinga Ejzel, Ewa Duda, Magdalena Kościelniak, Sandra Sukiennik, Katarzyna Bąk. Trener Stanisław Dyja.