Futsal. Rolnik Biedrzychowice Głogówek ze srebrnym medalem mistrzostw Polski

materiały klubowe
Duży sukces zanotowały piłkarki Rolnika Biedrzychowice Głogówek. Podczas finałowego turnieju ekstraklasy futsalu, rozgrywanego w Krakowie, zostały one bowiem wicemistrzyniami kraju.

Pierwszego dnia turnieju nasza drużyna sprawiła sporą, a zarazem niezwykle przyjemną niespodziankę, ponieważ w półfinałowym starciu pokonała ona 2:1 AZS UAM Poznań.

Spotkanie to rozstrzygnęło się w ostatnich 10 minutach. Jako pierwsza do bramki trafiła w 33. minucie Kinga Ejzel, wykorzystując prosty błąd poznanianek i dając Rolnikowi prowadzenie.

180 sekund później drużyna ze stolicy Wielkopolski doprowadziła do wyrównania, ale to tylko podrażniło ambicję popularnych „Rolniczek”. Na tyle mocno, że w 38. minucie zadały one decydujący cios. A konkretnie uczyniła to Emilia Pawłowska.

W finale na Rolnika czekał z kolei główny faworyt turnieju, czyli jego gospodynie - AZS UJ Kraków. Zawodniczki z Opolszczyzny postawiły im bardzo dzielny opór, ale ostatecznie musiały uznać wyższość rywalek, przegrywając 1-2. Gola dla naszego zespołu zdobyła w 10. minucie Ilona Kujawska. Dla krakowianek trafiały Ewelina Bolko (9. min) oraz Kinga Wilk (13. min).

Skład Rolnika
Magdalena Religa, Monika Jaksy (bramkarki), Emilia Pawłowska, Kinga Ejzel, Ilona Kujawska, Daria Kasperska, Aleksandra Sobkowicz, Natalia Wojdyło, Katarzyna Kelner, Anita Buchta, Ewa Duda, Beata Kiersztajn, Aleksandra Misiak. Trener Anna Wójcik.