Futsal. Rolnik Głogówek pokonał mistrza Polski!

Katarzyna Rudner i jej koleżanki w defensywie spisywały się bez zarzutu.
Katarzyna Rudner i jej koleżanki w defensywie spisywały się bez zarzutu. Archiwum
Świetny mecz z obrońcą mistrzowskiego tytułu rozegrały na własnym parkiecie "Rolniczki" z Głogówka, które wygrały a AZS-em UJ Kraków 7-2. Teraz czas na play offy.

W Głogówku stawił się najlepszy zespół halowej ekstraligi kobiet, który w bieżących rozgrywkach zanotował siedem wygranych, remis i porażkę. Dla układu tabeli spotkanie z Rolnikiem nie miało dla krakowianek znaczenia, gdyż wiadomo, było, że do play off przystąpią z 1. miejsca w grupie. Tymczasem nasza ekipa musiała wygrać, aby zachować 2. pozycję. Tak też się stało, a teraz cztery najlepsze zespoły zagrają w play off z czterema z drugiej grupy. W pierwszej rundzie Rolnik zmierzy się w dwumeczu z Kotwicą Kórnik.

W ostatnim występie fazy zasadniczej podopieczne Stanisława Dyi nie były faworytkami i sprawiły miłą niespodziankę kibicom zgromadzonym na trybunach. Od początku spotkania było widać, że są znakomicie taktycznie przygotowane do tego pojedynku. Dobra gra w obronie i szybkie kontry przyniosły upragniony efekt. Pierwszego gola dla Rolnika zdobyła Dec po zagraniu Gogolin, a po kolejnej kontrze na listę strzelczyń wpisała się Sotor. Krakowianki również miały swoje szanse, ale świetnie interweniowały obrończynie i dobrze dysponowana Religa. W ostatniej minucie pierwszej połowy wynik mogła podwyższyć Pawłowska, jednak zabrakło centymetra by piłka wylądowała w pustej bramce.

Na drugą połowę zawodniczki z Głogówka wróciły jeszcze bardziej skoncentrowane i mocno podbudowane faktem że prowadzą już dwoma bramkami, choć z takim rywalem jak AZS to jeszcze nie jest bezpieczna zaliczka. Rolniczki wciąż wyczekiwały kontr i nie popełniały błędów w defensywie. Po rzucie rożnym Pawłowskiej na 3-0 trafiła Sotor, a grające bez bramkarki krakowianki skarciła strzałem z własnej połowy Lipka. Sprawę dopełniły dwa szybkie trafienia Ejzel i kolejne na 7-0 Lipki.

Bardzo dobrze spisująca się w bramce Religa i jej koleżanki nie zapobiegły w końcówce stracie dwóch goli, ale dla akademiczek było już zdecydowanie za późno.

Rolnik w tym meczu grał w składzie: Religa, Cyganik - Rudner, Pawłowska, Sotor, Ejzel, Lipka, Kościelniak, Gogolin, Dec, Kasperska, Bąk, Dubiel, Duda.