Gdzie są burze w Polsce 19.05.2024? Zobacz informacje o wyładowaniach atmosferycznych

Redakcja Wiadomości
Redakcja Wiadomości
Sprawdzamy najnowsze informacje dotyczące burz w Polsce
Sprawdzamy najnowsze informacje dotyczące burz w Polsce Dariusz Bloch
Sprawdź, jak wygląda sytuacja burzowa w Polsce. Zobacz nasz artykuł, w którym pojawiają się informacje z popularnych profili facebookowych na temat wyładowań atmosferycznych w naszym kraju. W ten sposób szybko dowiesz się, w którym miejscu w Polsce można spodziewać się grzmotów. Gdzie są burze i wyładowania atmosferyczne?

Burze to gwałtowne i niebezpieczne zjawiska pogodowe, które mogą wyrządzić wiele szkód. Dlatego warto sprawdzać informacje dotyczące sytuacji burzowej w Polsce, aby być na bieżąco. Gdzie jest burza? Śledź z nami najnowsze wiadomości z Facebooka.

Aktualna pogoda burzowa w Polsce - 19.05.2024

[Stan burz na godzinę 17:20] Obecnie zjawiska konwekcyjne w naszym kraju są już poza szczytem aktywności i powoli będą one wygasać. Najwięcej burz koncentruje się teraz na północnym-zachodzie, centrum, a także lokalnie na południu naszego kraju. Zjawiska przynoszą ulewne opady deszczu oraz opady drobnego gradu, miejscami w dużej ilości. Dostaliśmy także raporty oraz materiały potwierdzające wystąpienie słabej superkomórki burzowej w rejonie Krapkowic w województwie opolskim. Mamy również zdjęcia oraz nagrania wideo ukazujące słabo wykształconą i krótkotrwałą trąbę lądową w Grzędzicach pod Stargardem w województwie zachodniopomorskim. Serdecznie zachęcamy do dzielenia się państwa materiałami oraz relacjami pogodowymi ⚡ Na fotografii trąba lądowa w rejonie Grzędzic, województwo zachodniopomorskie, Stanisław Pietkiewicz (w komentarzu dodany jest również materiał wideo z podobnej lokalizacji, wykonany przez Pawła Pietkiewicza) Opracował Michał Piotrowski


Nad Gorzów Wielkopolski nadciąga burza z piękną chmurą szelfową!!⛈️⚡️Sytuacja burzowa 19.05.2023, godz. 14:25 👉Aktywność burzowa w ostatnim czasie zdecydowanie wzrosła. Burze występują dość licznie w zachodniej, centralnej, południowo-wschodniej oraz północnej Polsce. Zjawiska towarzyszące burzom zgodnie z prognozą również przybrały na sile. 👉Głównym zagrożeniem są i będą nadal ulewne opady deszczu. Obecnie natężenie opadów lokalnie w Wielkopolsce dochodzi nawet do 10-15 mm/10 min. Całkowita suma opadów nie przekracza jednak póki co 30-35 mm. 👉W najbliższych godzinach prognozowany jest dalszy rozwój burz, które w zachodniej połowie kraju będą przemieszczać się z południa na północ. Burze z centrum kraju będą przemieszczać się na północny wschód. Najmniejsza szansa na rozwój gwałtownych burz w kolejnych godzinach dotyczy północno-wschodniej i południowo-zachodniej Polski. 👉Głównym zagrożeniem nadal będą opady deszczu do około 35 mm, choć lokalnie nie można wykluczyć opadów około 40 mm. Porywy wiatru w czasie burz nie powinny przekraczać 70 km/h. Lokalnie burzom towarzyszyć będą opady gradu.


Najnowszy raport burzowy (stan na 14:15) 🔸Zgodnie z prognozą pojawiły się liczne niezorganizowane komórki burzowe oraz klastry burz w większej części kraju, 🔸największa aktywność zjawisk występuje w pasie od Poznania przez Łódź aż po okolice Skarżyska Kamiennej, 🔸liczne burze obserwowane są także w rejonie Zatoki Gdańskiej, na południu woj. małopolskiego, a także w okolicach Zielonej Góry i Chociwla, 🔸⚠ w rejonie Opoczna, Stąporkowa i Suchedniowa, a także Rabki i Limanowej wydano ostrzeżenia 2. stopnia z uwagi na burze z gradem i ulewnym deszczem (punktowo nawet powyżej 40 mm w ciągu godziny); zjawiska te mogą doprowadzić do lokalnych podtopień. Jak zwykle czekamy na Państwa relacje. Zachęcamy do umieszczania zdjęć i komentarzy dotyczących zaobserwowanej sytuacji pod tym postem. Każda taka informacja jest dla nas cenna i pozwala lepiej wydawać ostrzeżenia przed niebezpieczną pogodą. Poniżej: zdjęcia od Was - Beata Ciołko (Nowy Targ) / Robert Szwałek (okolice Koźmina Wlkp.) oraz aktualny rozkład ostrzeżeń SkyPredict (https://lowcyburz.pl/sp3/index2.html


+++ AKTUALNA SYTUACJA 14:15 +++ Groźne burze przechodzą lub przeszły przez centrum Wielkopolski. Występują opady gradu do 2 cm i ulewne opady deszczu, możliwe podtopienia oraz zalania. Źródło map: meteo.imgw.pl


Burze bardzo licznie pojawiły się na północy i w centrum kraju. Czekamy na Wasze zdjęcia i raporty! ⛈⛈


Aktualizacja: radar opadów ponownie działa ! Miłego korzystania z aplikacji! :) Niestety występują problemy z radarem opadów w aplikacji. Wiemy o problemie. Czekamy na usunięcie usterki po stronie dostawcy warstwy z radarem opadów. Damy znać w przypadku usunięcia usterki!


Aktualnie nad Polską przechodzą w wielu miejscach komórki burzowe z chwilowo ulewnymi opadami deszczu. Miejscami notowane są opady drobnego gradu. ⛈️ Jak u Was sytuacja?


Aktualnie obserwujemy burze w okolicy Janowa koło Częstochowy. W kolejnych godzinach spodziewamy się rozwoju kolejnych burz.


od 16 lat

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo

Materiał oryginalny: Gdzie są burze w Polsce 19.05.2024? Zobacz informacje o wyładowaniach atmosferycznych - Portal i.pl

Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska