Geografia, WOS i informatyka po angielsku w gimnazjum w Namysłowie

Jarosław Staśkiewicz
Jarosław Staśkiewicz
Powstanie oddziału dwujęzycznego spowodowało też konieczność zmiany nazwy szkoły. Nowa tablica, która zawiśnie na budynku przy ul. Reymonta jest już gotowa.
Powstanie oddziału dwujęzycznego spowodowało też konieczność zmiany nazwy szkoły. Nowa tablica, która zawiśnie na budynku przy ul. Reymonta jest już gotowa.
Do dwujęzycznej klasy było dużo więcej chętnych niż miejsc.

To będzie pierwsza taka szkoła w powiecie namysłowskim i jedna z pierwszych w województwie opolskim, gdzie uczniowie będą mogli uczyć się przedmiotów w języku Szekspira.

- Praca w oddziale dwujęzycznym będzie wyglądała tak, że uczniowie oprócz zajęć prowadzony zgodnie ze zwykłym programem nauczania będą mieli też trzy przedmioty realizowane równocześnie w języku polskim, jak i angielskim - tłumaczy Ewa Krzysztofik-Limisiewicz.

Te trzy przedmioty to geografia, wiedza o społeczeństwie i informatyka.

Było to możliwe dzięki temu, że w gimnazjum pracują nauczyciele, którzy oprócz kwalifikacji do nauczania swoich przedmiotów są również anglistami. Problemów nie było z też uczniami.

- Zainteresowanie było bardzo duże i nie wszyscy chętni dostali się do tej klasy - mówi pani dyrektor.

Nie dziwi to, jeśli weźmie się pod uwagę fakt, że szkoła od lat prowadzi oddział z rozszerzonym językiem angielskim i wielu rodziców właśnie tym kieruje się wybierając gimnazjum dla swoich dzieci.

Jak będą wyglądały zajęcia w praktyce? Obecnie wszyscy pierwszoklasiści mają dwie lekcje geografii tygodniowo. I również dwie takie lekcje w języku polskim będą mieli uczniowie klasy dwujęzycznej, ale oprócz tego w planie znajdzie się trzecia geografia w tygodniu prowadzona po angielsku.

Podobnie będzie z informatyką oraz wiedzą o społeczeństwie.

Co najważniejsze, dwujęzyczna nauka na trzech latach gimnazjum ma się nie zakończyć.

- Zanim w ogóle przystąpiliśmy do konkretnych działań, prowadziliśmy rozmowy z dyrekcją namysłowskiego Liceum Ogólnokształcącego i uzyskałam zapewnienie, że oddział będzie miał kontynuację także w liceum - mówi Ewa Krzysztofik-Limisiewicz. - To ogromna szansa dla uczniów, która otwiera im drogę np. do międzynarodowej matury.
Co ciekawe, utworzenie oddziału spowodowało konieczność zmiany nazwy szkoły.

Od 1 września będzie to już Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nto.pl Nowa Trybuna Opolska