Gienek Loska w ciężkim stanie. Artysta jest w śpiączce

  Gienek Loska w ciężkim stanie. Artysta jest w śpiączce

  Gazeta Wrocławska

  Gazeta Wrocławska

  Gienek Loska
  1/6
  przejdź do galerii

  Gienek Loska ©Fot. Tomasz Holod / Polskapresse

  Gienek Loska - związany przez wiele lat z Wrocławiem uliczny artysta, a potem zwycięzca telewizyjnego show X - Factor miał rozległy wylew. Jest w śpiączce i walczy o życie. Potrzebna jest pomoc.
  Gienek Loska jest w śpiączce już od maja, ale dopiero teraz powiadomiono o tym oficjalnie. 5 maja, podczas wizyty na Białorusi gdzie mieszka jego mama, doznał rozległego wylewu krwi do mózgu. - Został zoperowany w szpitalu w Baranowiczach dopiero po 11 godzinach. Po tej operacji jeszcze się nie wybudził. Teraz jest już w domu, ale u mamy w Białooziersku na Białorusi. W dalszym ciągu jest w śpiączce, odżywia się przez sondę, oddycha samodzielnie dzięki tracheostomii, ale coraz lepiej komunikuje się ze światem, słyszy, żywo reaguje na dotyk, słowa, informacje, obecność bliskich i bardzo chce się obudzić. Jeszcze nie ma możliwości i wyraźnych wskazań medycznych na transport do Polski, choć jest to intensywnie sprawdzane - mówią w Fundacji.

  Polska Fundacja Muzyczna zbiera pieniądze na pomoc dla Gienka Loski. Już teraz wysłała na Białoruś wolontariuszkę, która pomaga muzykowi. Kupiła też podstawowe materiały higieniczne i żywność. - Szykujemy się do transportu profesjonalnego łóżka medycznego, zbieramy też pieniądze na lekarstwa, preparaty wzmacniające, środki higieny i specjalne jedzenie. Gienek wymaga teraz całodobowej opieki i środków medycznych, a tego chora mama nie jest w stanie zapewnić. Dlatego potrzebna prywatna opieka pielęgniarska i rehabilitacyjna - apelują w fundacji.

  Gienek Loska jest od kilku lat liderem zespołu Gienek Loska Band. Wcześniej wygrał show X-Factor, jest laureatem "Szansy na sukces" i programu "Mam talent". Przez wiele lat grał na wrocławskich ulicach.

  Polska Fundacja Muzyczna wpłaty na pomoc Gienka Loski przyjmuje na specjalne konto:
  24 1140 1977 0000 2634 0600 1019 - Gienek Loska.

  Czytaj treści premium w Nowej Trybunie Opolskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Forum tylko dla zalogowanych.

  Załóż konto / Zaloguj się

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Warto zobaczyć

  Wideo