Gimnastycy z Nysy zdobyli pięć złotych medali na olimpiadzie młodzieży

Jakub Zawadzki
Jakub Zawadzki fot. Archiwum klubu
Pięć złotych medali wywalczyła młodzież z Nyskiego Towarzystwa Gimnastycznego podczas XV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Halowych Świętokrzyskie 2009.

Najlepiej zaprezentowali się Jakub Zawadzki i Patryk Pyrz - zawodnicy Nyskiego Towarzystwa Gimnastycznego przy Zespole Szkół Sportowych.

Pierwszy z chłopców zdobył dwa złote medale - ten najważniejszy w wieloboju w klasie II, złoty medal w finale ćwiczeń na kółkach oraz 5. miejsce w finale ćwiczeń wolnych.

Patryk Pyrz natomiast wywalczył aż trzy złote medale - w wieloboju w kl. III, w finale ćwiczeń na kółkach oraz w finale ćwiczeń na drążku.
Łącznie nyscy gimnastycy zdobyli 5 złotych medali i brali udział w 20 ścisłych finałach na poszczególnych przyrządach, zdobywając 82 punkty dla województwa opolskiego.

Olimpiada młodziezowa to jedna z wiekszych ogólnopolskich imprez, która potrwa jeszcze do 10 maja. Łącznie wystartuje w niej 3670 sportowców w 26 dyscyplinach.
Dla naszego województwa punktowali także:
w klasie II:

Szymon Górecki - 14 miejsce w wieloboju, 5 m. w finale na kółkach, 5 m. w finale na poręczach
Rafał Redo - 16 m, w wieloboju, 6 m. w finale ćwiczeń wolnych i 7 m. w finale w skoku przez stół gimnastyczny
Konrad Maj - 18 m. w wieloboju, 6 m. - poręcze, 8 m. - w finale ćwiczeń na drążku
Daniela Przywara - 18 m. w wieloboju, 8 m. w finale ćwiczeń na równoważni
Paula Kwiczala - 20 m. w wieloboju gimnastycznym
Gabriela Moskiewicz - 22 m. w wieloboju
Aleksandra Duraj - 23 m. w wieloboju

w klasie III :

Patryk Chromy - 13 m. w wieloboju, 7 m. w finale na koniu z łękami, 7 m. na poręczach
Tomasz Trepner - 19 m. w wieloboju, 4 m. w finale ćwiczeń na kółkach
Marek Kucharski - 23 m. w wieloboju, 7 m. w ćwiczeniach wolnych, 6 m. w skoku
Michał Czabanowski - 32 m. w wieloboju, 5 m. na kółkach, 5 m. na drążku
Adriana Stadnik - 10 m. w wieloboju gimnastycznym, 4 m. w finale ćwiczeń na poręczach